Mobile menu
Gülkız Tulay

Yolumuzu Aydınlatan Öğretmenlerimizin Günü Kutlu Olsun

 

Değerli Dostlarım,

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e 24 Kasım 1928 tarihinde "Millet Mektepleri Başöğretmenliği" unvanı verilişinin 89. yıl dönümünü kutluyoruz. Millet Mekteplerinin Başöğretmeni Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün gösterdiği çağdaş uygarlık hedefinden sapmadan sosyal değişimin ve gelişimin öncülüğünü yapan, çocuklarımıza çağın gerektirdiği bilgi ve donanımını kazandıran, sorgulayan, ufku açık, erdemli ve ahlaklı bir nesil yetiştirmek amacıyla ülkemizin her köşesinde özveri, sabır, emekle görevlerini yerine getirmeye çalışan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutluyor, her birine sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Türkiye'ye ve dünyaya örnek başarı hikayeleri ile dolu, ailemiz ile birlik ve beraberlik içinde geçen bir etkinlik dönemini geride bırakmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Süleymanpaşa Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirdiğimiz 2017 Türkiye Satranç Şampiyonası'nı yine eşsiz bir organizasyonla tamamladık. Birbirinden kıymetli 12 sporcumuzun hamle yaptığı 11 turluk zorlu maratonun ardından GM Mustafa Yılmaz Türkiye şampiyonu olmayı başardı. Şampiyonumuz GM Yılmaz'ı, ikinci olan IM Oğulcan Kanmazalp'i, üçüncü olan ve aynı zamanda şampiyonadaki başarılı performansı ile IM normu kazanan FM Efe Mert Kılıç'ı tebrik ediyor, daha nice güzel başarılar yakalamalarını diliyorum.

IM Can Arduman ve WGM Kübra Öztürk Federasyonumuzun üst düzey ve seçkin birçok turnuvasında olduğu gibi Türkiye Şampiyonası'nda da satranç severlerle birlikte oldu ve bu eşsiz heyecanı 11 tur boyunca bizlerle paylaştılar. Canlı yorum ve analizleriyle hem ülkemizden hem de yurtdışından çok sayıda satranç severin şampiyonamızı ilgiyle takip etmesini sağlayan sevgili Can Arduman'a ve Kübra Öztürk'e teşekkür ediyorum.

Bu yıl şampiyonamıza 1996 yılında aramızdan ayrılan Milli satranççımız Prof. Dr. Sıracettin Bilyap'ın adını verdik. Bundan böyle Türkiye şampiyonlarımızı her yıl şampiyonlarımızdan birinin adıyla ve onların anılarını yaşatarak gerçekleştirmeye devam edeceğiz.

Kıymetli Satranç Dostları,

Yönetim olarak sık sık illerimize ziyaretler gerçekleştirip yapılan/yapılacak çalışmaları değerlendiriyor, yaşanan problemlere çözüm üretiyor, herkesin düşüncesini özgürce paylaşabildiği, son derece demokratik bir ortamda ailemizle bir araya geliyoruz.

Tekirdağ'da Çorlu, Edirne'de Keşan ve Enez ilçelerine ve ardından İstanbul'a gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerde satranç ailemizin mutluluk ve umut dolu yaklaşımları, sımsıcak tebrik mesajları, ısrarlı destekleri, eksilmeyen ilgileri bizleri tarifsiz bir biçimde mutlu etti. İl-ilçe temsilcilerimize ve tüm satranç ailemize bu sıcak ve samimi ev sahipliği için teşekkür ediyorum. Ziyaret ettiğimiz satranç merkezlerimizin hem eğitim kalitelerinin hem de fiziksel donanımlarının oldukça üst düzey bir nitelikte olduğunu, Türk satrancına ve ailemize yakışır biçimde hizmet verdiklerini de büyük bir gururla sizlerle paylaşmak isterim.

2016-2017 etkinlik dönemini tamamlarken, yeni dönem faaliyet ve projelerimizin heyecanını duymaya ve çalışmalarına başladık. Desteklerinizle verdiğiniz güç ile her bir faaliyetimizi bir öncekinden daha başarılı ve yine kendi rekorumuzu kırarak gerçekleştireceğiz. Ülkemizin dört bir yanında, 81 ilinde satranç rüzgarı estirdik. Bu rüzgarı estirmeye, hedeflerimizin, hayallerimizin peşinden koşmaya kocaman ailemiz ile birlikte devam edeceğiz.

Güzel haberlerde buluşmak üzere, en içten sevgilerimle.

 

Gülkız Tulay
23 Kasım 2017


Yazı Arşivi