Mobile menu

Bayramınız Kutlu Olsun

bayram17234Sevgi dolu, huzur ve mutluluk içinde nice bayramlar geçirmek dileğiyle başta satranç ailemiz olmak üzere tüm ülkemizin Kurban Bayramı'nı kutluyor, bayramın herkese sağlık, huzur, dayanışma, birlik ve beraberlik getirmesini diliyoruz.

 

 

 

Avrupa Yaş Grupları Şampiyonası Başlıyor

img 4894Letonya’nın başkenti Riga’da 20-29 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen 2018 Avrupa Yaş Grupları Satranç Şampiyonası başlıyor. 8-10-12-14-16-18 yaş kategorilerinde kızlar ve genel olarak sınıflandırılarak düzenlenen şampiyonanın her kategorisinde ülkemizden iki veya üç genç satranççıyı görmek mümkün.

47 ülkeden 1081 sporcunun yarışacağı şampiyonada ülkemizden 29 sporcu hamle yapacak. Kuvvetli bir şampiyona olan Avrupa Yaş Grupları Satranç Şampiyonası'nda başlangıç listelerine göz attığımızda satranççılarımız için oldukça zorlu bir sınav olacağa benziyor.

Bugün açılış töreni gerçekleşen şampiyonada ilk hamleler yarın TSİ 15.00’te yapılacak.

Tüm oyuncularımıza başarılar diliyoruz.

Devamını oku...

Dünya Gençler Şampiyonası’na Katılacak Türk Sporcular için Duyuru

BANNER2-1ÖNEMLİ DUYURU: 17.08.2018 16:56

Kızlar kategorisinde elo barajı 1650'ye düşürülmüştür. İlk başvuran altı sporcunun kayıtları kabul edilecektir. Kayıt olmak için Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. ve Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adreslerine e-posta göndermeniz yeterli olacaktır.

2018 Dünya Gençler Satranç Şampiyonası'na katılım hakkı kazanan sporcular belirlenmiştir. Söz konusu sporcularımız, kayıtlarının tamamlanabilmesi için 28 Ağustos Salı günü saat 17.00’ye kadar aşağıda bulunan online ödeme linkinden ya da banka üzerinden ödemelerini gerçekleştirmelidir.

Ödeme açıklamasında sporcumuzun isim bilgisinin yer alması ve FIDE’ye yapılacak olan 140€ giriş ücretinin Euro olarak yatırılması önemle rica olunur. 

İşlemlerini gerçekleştiren sporcularımız, 28 Ağustos Salı günü saat 17.00’ye kadar Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine konaklama bilgileri ve ödeme dekontlarını göndermelidir.

Devamını oku...

3. Uluslararası Başkent Üniversitesi Açık Satranç Turnuvası

baskent 500 2017Başkent Üniversitesi ve Tükiye Satranç Federasyonu tarafından gerçekleştirilecek olan 3. Uluslararası Başkent Üniversitesi Açık Satranç Turnuvası 27 Ağustos - 1 Eylül 2018 tarihleri arasında Başkent Üniversitesi Bağlıca Kampüsün'nde gerçekleştirilecektir.

Turnuva Sayfası

5. Uluslararası İstanbul Açık Satranç Turnuvası

2018ist_500Karadeniz Eğitim Kültür Ve Çevre Koruma Vakfı ve Türkiye Satranç Federasyonu'nun birlikte düzenleyeceği 5. Uluslararası İstanbul Açık Satranç Turnuvası  02- 08 Eylül 2018 tarihleri arasında Karadeniz Eğitim Kültür Ve Çevre Koruma Vakfı salonlarında gerçekleştirilecektir. 

Turnuva Sayfası

Burdur Gölü Açık Maratonu Tamamlandı

burdur odul18 15Türkiye Satranç Federasyonu ve Burdur Belediyesi işbirliği ile bu yıl 4’üncüsü düzenlenen Burdur Gölü Uluslararası Açık Satranç Turnuvası 17 Ağustos Cuma günü Burdur Bahçeşehir Koleji Spor Salonunda düzenlenen ödül töreninin ardından sona erdi.

Toplam 255 sporcunun beş kategoride yarıştığı turnuvanın A kategorisini FM Nuri Murad (AZE) lider tamamlarken, Rashad Zeynalli (AZE) ikinci ve Antalyalı sporcu Zeki Demir ise üçüncü sırada tamamladı.

Beş kategoride sıralama için tıklayınız>>> A – B – 14 Yaş – 10 Yaş – 8 Yaş 

Kategori ödülleri için tıklayınız>>> A-B / Yaş grupları

“Göl Yoksa Burdur da Yok” temasıyla hayata geçen turnuvanın ödül törenine; Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Orhan Kemerkaya, TSF Asbaşkanı Halil Hilmi Darı, Burdur Belediye Başkan Yardımcısı ve TSF Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Başgül, Bahçeşehir Koleji Kurucu Müdürü Osman Çoban, TSF İl Temsilcisi Şükrü Şener, Turnuva Gözlemcisi Emin Yasa Altun ve Turnuva Başhakemi Recep Gülek katıldı.

Devamını oku...

Keşan Açık’ta Lider IM Sibashvili

dsc 1267Keşan Belediyesi Uluslararası Açık Satranç Turnuvası 9 turu sonunda zirvenin adı 9 puanlı Gürcü sporcu IM Giorgi Sibashvili oldu. Keşan Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonu işbirliği ile düzenlenen turnuva sonunda ikinci GM Davit Maghalashvili olurken, üçüncülük ipini FM Ahmet Olçum göğüsledi.

Bu yıl 16’ncısı düzenlenen turnuvanın ödül töreni 17 Ağustos Cuma günü Keşan Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşti. 9 ülkeden 145 sporcunun centilmence yarışına sahne olan turnuvanın ödül törenine; Keşan Belediye Başkanı Op. Dr. Mehmet Özcan, Keşan Belediyesi Kültür İşleri Müdürü Mücahit Erdoğan, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası adına Orkun Özkaya, Keşan Ticaret Borsası adına Erman Yürük ve TSF Yönetim Kurulu Üyesi Rafet Gülmez katıldı.

Genel sıralama & Ödül tablosu

Devamını oku...

Eğitim Kampımız Sona Erdi

img 4821Toplam 173 sporcumuzun uzman antrenörlerimiz tarafından eğitim aldığı, aynı zamanda çok sayıda etkinlikle eğlenceli zamanlar geçirdiği 2018 Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Ulusal Takım Havuzu Genel Kampları ve Özel Çalışma Grubu Kampları bugün tamamlandı.

Ankara Grannos Thermal & Convention Hotel’de gerçekleştirilen; TSF Başkanı Gülkız Tulay’ın da ziyaret ederek sporcu ve antrenörlerle bir araya geldiği eğitim kampı, 12-17 Ağustos 2018 tarihleri arasında gerçekleşti.

Son derece güçlü bir antrenör kadrosuna sahip olan eğitim kampı boyunca, sporcularımız yeteneklerini geliştirecek derslerin yanı sıra, aileleri ile birlikte spor, havuz, müzik gibi çeşitli aktivitelerle güzel anlar da yaşadılar.

Devamını oku...

Dünya Yaş Grupları (08-10-12) Şampiyonası/Bilgilendirme

dunya yas 181Dünya Yaş Grupları (08-10-12) Satranç Şampiyonası 03-16 Kasım 2018 tarihleri arasında Santiago de Compostela, İspanya'da gerçekleşecektir.

Dünya Yaş Grupları Satranç Şampiyonası'na federasyonumuz adına doğrudan katılım hakkı olan sporcular, kendi olanaklarıyla katılmak isteyen sporcu, antrenör ve veliler katılım yönergesine uygun şekilde Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine başvuru yapmalıdırlar. Başvurular  30 Ağustos 2018 Perşembe günü saat 17.00'ye kadar  uzatılmıştır. 

Bu tarihten itibaren yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

Katılım Yönergesi (Son sayfanın çıktısı alınarak, elle doldurduktan sonra taratılarak gönderilmelidir.)

Bilgi Formu (Excel üzerinde doldurarak,  excel kaydedilerek gönderilmelidir.)

Devamını oku...

Eğitim Kampımız Eğlenceli Etkinlikler İle Devam Ediyor

kamp1444Türkiye Satranç Federasyonu tarafından Ankara Grannos Thermal & Convention Hotel’de organize edilen 2018 Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Ulusal Takım Havuzu II. Genel Kampı ve Özel Gruplar II. Kampı, yoğun ders programları, eğitici ve eğlenceli etkinlikler ile devam ediyor.

Son derece güçlü ve uzman antrenörlerin eğitimler verdiği kamp programında sporcularımız son derece verimli dersler alırken, aynı zamanda çok sayıda etkinlikle eğlenceli zamanlar da geçiriyorlar.

Güne spor yaparak zinde başlayan sporcularımız gün içinde aldıkların derslerin ardından havuz, müzik, spor ve sinema etkinlikleri ile keyifli vakit geçiriyorlar.

Küçükler’de 107, Yıldızlar’da 47 ve Özel Grup’ta 19 olmak üzere toplam 173 sporcunun eğitim aldığı kamp programı 17 Ağustos Cuma gününe kadar devam edecek.

Devamını oku...

Keşan Açık'ta Yarış Devam Ediyor

phoca thumb l img 20180812 170703 1600x1200Keşan Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonu işbirliği ile bu yıl 16’ıncısı düzenlenen Keşan Belediyesi Uluslararası Açık Satranç Turnuvası, dördüncü gününde tüm heyecanı ile devam ediyor.

Keşan Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen ve Cuma günü gerçekleşecek ödül töreniyle sona erecek turnuva 9 ülkeden 145 sporcunun yarışına sahne oluyor.

Bugün oynanacak çift tur karşılaşmaları ile mücadeleye devam edilecek turnuvanın 5. turu sonunda 4,5 puanlı sporcular GM Davit Maghalashvili, GM Davit Benidze, IM Giorgi Sibashvili, Alihan Guseynov, IM Tamaz Mgeladze ve IM Misratdin İskandarov liderliği paylaşıyorlar.

Turnuvanın oldukça çekişmeli geçecek 6. ve 7. tur maçları saat 10.00 ve 16.00’da oynanacak.

Turnuva Sayfası

Devamını oku...