Mobile menu

2017 Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Takım Satranç Turnuvaları

turkiye kucukler_yildizlar_takim_turnuvasi_500px2016 - 2017 etkinlik dönemi  Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Takım Satranç  Turnuvaları  finalleri  23 - 28 Mayıs 2017 tarihleri arasında Çorum- Anitta Otel'de gerçekleştirilecektir.

Turnuva Sayfası

 

 

 

 

 

Adana’da Satranç Merkezi ve Satranç Parkı Kahraman Olgaç’ın Adıyla Açıldı

521144bc-baac-440e-a33c-bb849ba12c3fAdana'da 2009 yılında kaybettiğimiz, TSF Onursal Başkanı Kahraman Olgaç'ın adının verildiği satranç merkezi ve satranç parkı açıldı. Çukurova Belediyesinin destekleri ile açılan Kahraman Olgaç Satranç Merkezi ve Kahraman Olgaç Satranç Parkı, 28 Mart 2017 tarihinde gerçekleşen açılış töreni ile satranç severlerin hizmetine sunuldu.

Açılış törenine; Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Çankaya Belediyesi Başkanı Alper Taşdelen, CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, TSF Onur Kurulu Üyesi Tahsin Aktar, TSF Adana İl Temsilcisi Yalçın Gergeroğlu, Adana satranç ailesi ve Çukurovalılar katıldı.

Törende konuşma yapan TSF Onur Kurulu Üyesi Tahsin Aktar, Başkan Çetin'in satranç sporuna gösterdiği ilgiden son derece mutlu olduklarını, satranç parkının yalnızca Çukurova'ya değil Adana satrancına da hizmet edeceğini belirtti. Satranç merkezi içindeki tüm eşya ve malzemelerin ise Federasyon destekleri ile edinildiğini belirten Aktar, TSF Yönetimine de teşekkür etti.

Devamını oku...

WFM Çağlar’a Yılın Sporcusu Özel Ödülü!

img 0973Başarılı sporcuları ödüllendirilmek ve onları teşvik etmek amacıyla Spor & Spor Dergisi tarafından bu yıl üçüncüsü organize edilen "Sporun Devleri Buluşuyor" isimli ödül töreni 28 Mart 2017 Salı günü Ankara JW Marriott Otel'de gerçekleşti.

Spor camiasının önde gelen isimlerini buluşturan ve birçok kategoride ödüllerin dağıtıldığı törene, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Dünya Etnospor Federasyonu Genel Başkanı Bilal Erdoğan, milletvekilleri, Federasyon başkanları, ödül alan medya kuruluşlarının yetkilileri ve sporcular katıldı.

TSF Başkanı Gülkız Tulay, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı ve TSF Asbaşkanı Ayşe Kardaş ve Genel Sekreter M. Sedat Fırat'ın hazır bulunduğu törende 2016 Avrupa Yaş Grupları 12 yaş şampiyonu sporcumuz WFM Sıla Çağlar "Yılın Sporcusu Özel Ödülü"ne layık görüldü. Bu özel gecede ailesinin de yalnız bırakmadığı WFM Çağlar, ödülünü TRT Spor Spikeri Erdoğan Arıkan'ın elinden aldı.

Devamını oku...

Ordu III. Uluslararası Ödüllü Satranç Turnuvası

ordu500 2017Ordu III. Uluslararası Ödüllü Satranç Turnuvası, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile Türkiye Satranç Federasyonu işbirliği ile düzenleniyor. 04 - 09 Nisan 2017 Büyükşehir Belediyesi Ordu Anadolu İmam Hatip Lisesi Spor Salonu'nda yapılacak olan turnuvada genç sporcular büyük ustalarla karşılaşma şansı bulacak.

Turnuva Sayfası

8.Uluslararası 5 Nisan Madalya Günü Satranç Turnuvası

maras 500Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonu'nun düzenlediği 8.Uluslararası 5 Nisan Madalya Günü Satranç Turnuvası 03 -09 Nisan 2017 Tarihleri arasında Batıpark Spor Salonunda gerçekleştirilecektir. Bu yıl 8.si düzenlenecek olan turnuvada, 4 farklı kategoride toplam 47.000 TL nakdi ödül dağıtılacak.

 

Turnuva Sayfası

Ceza ve Tevkifevlerinde Antrenörlük Eğitimleri Başladı

img 0900Türkiye Satranç Federasyonu ile T.C. Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü işbirliğiyle Türkiye İş Bankası'nın sponsorluğunda başlatılan "Yeni Hayata Bir Hamle" Projesi kapsamında Ceza İnfaz Kurumlarındaki personele Türkiye Satranç Federasyonu tarafından verilecek antrenörlük eğitimleri başladı.

Ocak ayında Sincan Ankara Çocuk Eğitim Merkezi'nde ilk kez açılan ve suça sürüklenmiş çocukları satranç sporuyla tanıştıracak satranç sınıflarında eğitim verecek antrenörlerin eğitimi 27 Mart 2017 tarihinde T.C. Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Personel Eğitim Merkezinde gerçekleşen açılış töreninin ardından başladı.

Devamını oku...

BEKO 16. Satranç Şöleni 27 Mayıs’ta Başlıyor!

beko 2017 afissİSEM (İzmir Satranç Eğitim Merkezi) tarafından organize edilen BEKO 16. Satranç Şöleni, 27-28 Mayıs 2017 tarihlerinde İzmir Kültürpark 3 No'lu Hol'de gerçekleşecek.

Takım İsviçre eşlendirme sisteminin kullanılacağı turnuva 7 tur üzerinden oynanacak ve sporculara 35'+30″ düşünme süresi verilecektir.

Küçükler, Yıldızlar ve Gençler olarak üç farklı kategoride düzenlenecek turnuva sonucunda dereceye giren okullara ve masa derecesi yapan sporculara çeşitli ödüller verilecek.

Turnuvaya katılmak isteyen okulların, kayıt formunu (excel formatlı) doldurup, en geç 18 Mayıs 2017 Perşembe saat 17.00′ye kadar Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine göndermeleri gerekmektedir.

Turnuva Yönergesi  &  Kayıt Formu

Devamını oku...

GM Can Budapeşte'de Üçüncü!

emrecanMacaristan, Budapeşte'de gerçekleştirilen Budapest Spring Festival 2017 turnuvası bugün oynanan 9. tur maçları ile sona erdi. 9 gün boyunca 146 sporcunun kıyasıya mücadele ettiği bu kuvvetli turnuvayı sporcumuz GM Emre Can 7 puan ile 3. sırada tamamlamayı başardı.

Turnuvanın son turunda 1. masada 7,5 puanlı GM Boris Savchenko (2613) ile beyaz taşlar ile karşılaşan GM Can maçı zorlamadan erken bir beraberliğe imza attı ve üçüncülük koltuğuna oturmaya başardı. Ayrıca kuvvetli büyükustamız bu performansı ile de turnuvadan +17 Elo kazancı ayrılmış oldu.

Turnuvada yarışan bir diğer sporcumuz GM Vahap Şanal ise son tur beyaz taşlar ile turnuvanın 2 numaralı seribaşı GM Tamir Nabaty (2649) ile berabere kaldı ve turnuvayı 6 puan ile tamamladı. GM Şanal ayrıca bu performansı ile +2 Elo kazandı.

Devamını oku...

Avrupa Okullar Budva'da / Duyuru

budva-17Avrupa Okullar Satranç Şampiyonası 10 - 20 Haziran 2017 tarihleri arasında Karadağ, Budva'da gerçekleşecektir.

Avrupa Okullar Satranç Şampiyonasına Federasyonumuz adına doğrudan katılım hakkı olan sporcular, kendi olanaklarıyla katılmak isteyen sporcu, antrenör ve veliler katılım yönergesine uygun şekilde 24 Mart 2017 Cuma günü saat 17.00'ye kadar başvurmuşlardır.

 

Ulaşım detayları (buluşma noktası, saat, ücret vb. gibi) ayrıca ilan edilecektir.

TSF Katılım Yönergesi  (Son sayfası elle doldurulup ve imzalı olarak taratılıp her bir katılımcı için iletilmiştir.)

Excel Bilgi Formu  (Excel üzerinde doldurularak, yine excel formatında her bir katılımcı için iletilmiştir.)

Karadağ'a vizesiz girilebilmektedir, bu sebeple tüm katılımcılar şahsi pasaportu ile çıkış yapacaklardır.

Devamını oku...

Özel Grup Seçme Kriterleri

img 2333Türkiye Küçükler Şampiyonası, Türkiye Yıldızlar Şampiyonası ve yayınlanmış özel kriterlere göre Ulusal Takım Havuzu Kamplarına katılmaya hak kazanan sporcular belirlenmiştir. Bununla birlikte ELO ve yaş grubu kriterlerine göre her yaş grubundan sporcular alınarak özel gruplar oluşturulmuştur. Bu özel grupların kriterleri aşağıdaki gibidir;

Devamını oku...

2017 Türkiye Kulüpler Şampiyonası İl Yöre Yarışmaları

img 74492017 Türkiye Kulüpler Satranç Şampiyonası İl Yarışmaları, 43 ilde 47 grupta 301 takım ile yapılacaktır.

Takımlar & Gruplar

Türkiye Kulüpler Şampiyonası ile ilgili her türlü iletişimin Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresinden yapılması gerekmektedir.