Mobile menu

FIDE Engellier İçin Konfederasyon Kupası’nda Üçüncü Tur

 h9a8737FIDE Engelliler İçin Konfederasyon Kupası’nda üçüncü tur tamamlandı. Rusya-Türkiye takımının Afrika’yı 4,5-1,5 yenerek ilk galibiyetine ulaştığı turda Amerika takımı da Asya ile 3-3 berabere kalarak ilk puanını aldı.

Devamını oku...

IM Kanmazalp Roma Açık'ta Yarışıyor

img 2889Uluslararası Roma Açık Satranç Festivali 8 Aralık Pazar günü oynanan maçlarla başladı. Turnuvada dün itibariyle 4 tur geride kalırken ustalar kategorisinde yarışan temsilcimiz IM Oğulcan Kanmazalp 3 puanla 10. sırada yer alıyor.

Devamını oku...

FIDE Engellier İçin Konfederasyon Kupası’nda İkinci Tur

2nd round 17 1FIDE Engelliler İçin Konfederasyon Kupası’nda ikinci turu da geride bıraktık. Afrika’nın dinlendiği ikinci tur skorlar açısından ilk günün adeta bir tekrarıydı. İlk tur 3,5-2,5 ve 4-2 kazanan Asya ve Avrupa takımları yine aynı skorlarla bu sefer farklı rakipleri mağlup etmeyi başardılar ve üçüncü tura 4’er puanla lider olarak giriyorlar. Diğer takımların ise henüz maç puanları yok.

Devamını oku...

Avrupa Okullar Şampiyonası Girit’te

ecu 500 300Avrupa Okullar Satranç Şampiyonası 02-12 Nisan 2020 tarihlerinde Yunanistan’ın Girit şehrinde düzenlenecektir. Şampiyonaya ülkemiz adına katılmak isteyen sporcular, veliler ve antrenörler aşağıdaki yönergeye uygun şekilde başvuracaklardır.

Katılım Yönergesi  &  Başvuru Formu

Not: Katılım formu dikkatlice okunmalı ve başvuru formu excel olarak iletilmelidir.

FIDE Engelliler İçin Konfederasyon Kupası’nda İlk Tur

c3fc16de-b88c-4986-b2e3-71e08348daa5TSF’nin ev sahipliğinde ve ROSATOM’un desteğiyle FIDE tarafından bu sene ilk defa düzenlenen FIDE Engelliler İçin Konfederasyon Kupası’nda ilk tur sona erdi.

Devamını oku...

“2019 Engelliler İçin Birinci FIDE Konfederasyon Kupası” Ankara'da Başladı

750666d1-8c38-4f3b-80d5-aa4affddba74Dünya Satranç Federasyonu (FIDE) tarafından ilk defa düzenlenen "FIDE Engelliler İçin Konfederasyon Kupası” başkent Ankara’da başladı. Şampiyona, Türkiye Satranç Federasyonu ev sahipliğinde 14 Aralık’a kadar devam edecek. Rosatom'un desteği ile düzenlenen kupaya Avrupa, Amerika, Asya ve Afrika olmak üzere 4 kıtadan gelen görme, işitme ve fiziksel engelli satranç sporcularını oluşturduğu karma takımlar katılıyor. 9 Aralık'a düzenlenen açılış törenine Federasyon Başkanı Gülkız Tulay, Spor Faaliyetleri Daire Başkanı Hakan Bebek, Milli Eğitim İl Şube Müdürü Ahmet Başar, Başkan Vekili Aşkın Keleş, FIDE Etkinlikler Komisyonu Başkanı ve Türkiye Satranç Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Özgür Solakoğlu Yönetim Kurulu Üyesi Nilüfer Çınar Çorlulu, TSF Disiplin Kurulu Üyesi Lütfü Özel, FIDE Engelliler Komisyonu Üyesi Kema Goryaeva, Genel Sekreter Sedat Fırat, FIDE Engelliler Komisyonu Üyesi Seçkin Serpil, sporcular, hakemler, basın mensupları ve aileler katıldı. 

Devamını oku...

Başkent Üniversitesi Liseler Arası Takımlar Satranç Turnuvası

dsc 4118Başkent Üniversitesi BEDAM Koordinatörlüğünde yapılan 3. Başkent Üniversitesi Liselerarası Satranç Takım Turnuvası 7 - 8 Aralık 2019 tarihlerinde Başkent Üniversitesi Bağlıca Kampüsü'nde yapıldı. Türkiye Geneli rekor katılımın olduğu turnuva, katılımcı sayısı ve katılımcı kalitesi ile ön plana çıktı. Türkiye’nin birçok farklı şehrinden toplam 24 lisenin yarıştığı organizasyon başarıyla tamamlandı.

Devamını oku...

Avrupa Yıldırım Şampiyonası

img-20191208-wa0007Estonya’nın başkenti Talin’de gerçekleşen 2019 Avrupa Yıldırım Şampiyonası dün oynanan 11 çift tur sistemi ile sonuçlandı. Turnuvanın şampiyonluğu tıpkı hızlı satrançta olduğu gibi 3 sporcu tarafından paylaşıldı. Eşitlik bozma sonucunda sıralama 17 puan toplayan sporcular arasında GM Igor Lysyj, GM Zaven Andriasian, GM Andrey Esipenko şeklinde gerçekleşti. Temsilcimiz Vahap Şanal’da liderin 1.5 gerisinde 15.5/22 yaparak 12. olmayı başardı.

Devamını oku...

Eğitim Videolarımızın 13. Dersi Yayınlandı

ders13Eğitim videoları serimizin onüçüncü dersi yayınlandı. Bu dersimizde FM Yasin Emrah Yağız, satrançtaki en kısa matlardan "Tembel Matı ve Çoban Matı" üzerinde çalışıyor.

Video için tıklayınız.

FIDE Mersin Küçükler Yıldırım Satranç Turnuvası

img 20191207 173714FIDE Mersin Küçükler Yıldırım Satranç Turnuvası 7 Aralık tarihinde Mersin Satranç Eğitim Merkezi’nde düzenlendi. Turnuvaya, Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürü Oğuz Kaymaz, Federasyon Başkanımız Gülkız Tulay, FIDE Asbaşkanı Akaki Iashvili, Rosatom temsilcisi, Aleksi Frolov, FIDE Etkinlikler Komisyonu Başkanı ve Türkiye Satranç Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Özgür Solakoğlu, TSF Denetim Kurulu Üyesi Mithat Ertaş, İl Temsilcisi Ömer Faruk Ercan, hakemler, sporcular ve veliler katıldı. Turnuva 8 yaş ve altı, 10 yaş ve altı, 12 yaş ve altı, genel ve kadınlar olmak üzere 6 kategoride düzenlendi. Dereceye giren sporcularımızı tebrik ediyoruz.

Devamını oku...

2020 Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Satranç Şampiyonaları

tyg yildiz2020 Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Satranç Şampiyonaları 18 – 25 Ocak 2020 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenecektir. Şampiyona ile ilgili detaylı bilgilere yarışma sayfalarından ulaşabilirsiniz.

Türkiye Küçükler Satranç Şampiyonası Yarışma Sayfası

Türkiye Yıldızlar Satranç Şampiyonası Yarışma Sayfası