Mobile menu

Satranç, Türkiye’yi Antalya’da Buluşturdu

img 8015Türkiye'nin 81 ilinden 6 bini aşkın katılımcının buluştuğu Türkiye Küçükler, Yıldızlar ve Emektarlar Satranç Şampiyonaları'nda 2 bin 457 sporcunun heyecan dolu mücadelesi başladı.

Türkiye Satranç Federasyonu tarafından, Türkiye'de ve uluslararası arenada benzeri az görülmüş büyüklükte organize edilen ve ülkemizin 81 ilinden 6 bini aşkın katılımcının buluştuğu Türkiye Küçükler, Yıldızlar ve Emektarlar Satranç Şampiyonaları Antalya'da başladı.

Küçükler'de 1849, Yıldızlar'da 541 ve Emektarlar'da 67 olmak üzere toplam 2 bin 457 sporcunun altı gün boyunca mücadele edeceği şampiyonalarda, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da 81 ilden sporcular, satrancın birleştirici ve bütünleştirici dünyasında buluştu.

Küçükler Şampiyonası açılış törenleri 7-8 yaş grubu WOW Topkapı Palace Hotel'de, 9-12 yaş grubu Mardan Palace Hotel'de, Yıldızlar ve Emektarlar Şampiyonaları açılış töreni ise Belek Bellis Deluxe Hotel'de gerçekleşti.

Şampiyonaların açılış törenlerine; Antalya Vali Yardımcıları Salih Gürhan ve Hüseyin Ece, Serik Belediye Başkanı Prof. Dr. Ramazan Çalık, Aksu Kaymakamı Aydın Ergün, Serik Kaymakamı Haluk Şimşek, Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Doç. Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu, Serik Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Mevlüt Özen, Aksu Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Zeki Gök,TSF Başkanı Gülkız Tulay, Başkan Vekilleri Prof. Dr. Yusuf Doğruer ve Aşkın Keleş, Asbaşkanlar Halil Hilmi Darı ve Dr. Muammer Yıldız (MEB Müsteşar Yardımcısı), Yönetim Kurulu üyeleri WIM Nilüfer Çınar Çorlulu, Sultan Daban, Özgür Solakoğlu, Ulaş Demirci, Kurul başkan ve üyeleri ve il-ilçe temsilsileri de katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan açılış törenleri; sporcular, veliler, antrenörler, TSF yetkilileri, protokol üyeleri ve geniş bir basın ekibinin coşkusuna sahne oldu.

Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay'ın konuşma yaparak sporculara başarı dileklerini sunduğu şampiyonaların ilk turu protokol üyelerinin sembolik açılış hamlelerinin ardından başladı.

Türkiye Küçükler Şampiyonası - Türkiye Yıldızlar Şampiyonası – Türkiye Emektarlar Şampiyonası

 

img 7949

img 0216

img 7991

img 0215

img 8031

img 7934

 

img 6696

img 6765

img 6812

img 6709