Mobile menu

Playchess Kullanımı Ücretsiz Olarak Devam Ediyor

playchess klavuzTürkiye Satranç Federasyonu, Türkiye İş Bankasının desteği ile dünyanın en ünlü satranç programı üreticilerinden Chessbase firması ile koordineli olarak playchess kullanımına devam ediyor. Yabancı sporcuların 40 Euro karşılığı aldığı bir senelik üyelik hizmeti, yapılan anlaşma gereği lisans sahibi, vizesi yapılmış her sporcuya ücretsiz olarak TSF tarafından sağlanmaktadır. (16 yaş ve altı sporcuların vizeleri ücretsiz yapılır)

Playchess ile neler yapılabilir?

a. İnternette güçlü oyuncular ile maç yapabilir veya oynanan oyunlar izleyebilirsiniz. (Oyna ve izle-Play and watch),

b. Dünyada ve Türkiye'de oynanan turnuvaları canlı olarak takip edebilirsiniz. (Yayınlar-Broadcast),

c. İnteraktif ortamda bir ya da daha fazla oyuncuya ders verebilirsiniz. (Eğitim –Öğretim/Training and Teaching)

d. Ünlu oyunculardan ücretli olarak ders alabilirsiniz. (Eğitim –Öğretim/Training and Teaching)

e. Federasyon tarafından görevlendirilen personel aracılığı ile, çeşitli zaman tempolarında oynanan turnuvalara katılabilir (Turnuva -Tournaments) Federasyon tarafından düzenlenen turnuva saatleri çizelgesini turnuva odalarının (bilgi –info) sayfasından takip edebilirsiniz.

f. Birçok ülkeden değişik seviyede oyuncularla çeşitli konularda görüş alışverişinde bulunulabilirsiniz. (Sohbet-Chat).

g. Bağlantıya tıklayarak ücretsiz olarak indirebileceğiniz Chessbase Reader 2013 programı ile Playchess üzerinden oynadığınız ve izlediğiniz bütün maçlarınızı bilgisayarınıza otomatik olarak kayıt edilecektir. Bu maçları sonradan açıp izleyebilir, analiz yapabilir, üzerinde çalışabilir ve sosyal medya üzerinden de paylaşabilirsiniz. 

h. Program hakkında CB'nin sitesinden program hakkındaki çeviri: "ChessBase Reader 2013. Yeni ChessBase Reader, kurulu tüm veritabanlarını ve eğitim başlıklarını modern bir menü şerit görünümüyle rahatça görüntüler. Ücretsiz ChessBase okuyucu ile, tüm standart dosya formatlarını (.cbh, .cbf, .pgn) açabilir, açılan bir tahta üzerinde oyun oynayabilir, ChessBase eğitim videolarını izleyebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Şimdi ücretsiz indirin!"

i. Yine bu program ile kendinize ait bir database oluşturabilirsiniz.

j. Kendinize tanıştığınız kişilerden bir arkadaş listesi oluşturup sistemin içinden onlarla her gün buluşabilir, sohbet ve maç yapabilirsiniz.

k. Üyeliğiniz ile web üzerinden ve akıllı telefonlarınızdan da bağlantı kurup oynamaya ve izlemeye devam edebilirsiniz http://play.chessbase.com/

l. Sistemi kullandıkça daha birçok özellik ile karşılaşabileceksiniz.

Playchess üyeliği

Playchess programını bilgisayarınıza kurduktan sonra kendinize yeni bir üyelik alıyorsunuz. Sistemi tam anlamıyla kullanabilmek ve hesabınızın bir süre sonra kapatılmaması için verilen serial'ı sisteme girmemiz gerekiyor. Bu serial ile sistem içinde birçok kullanım özelliği açılacağı gibi, bir sene boyunca hesabınızın kapanmaması da sağlanıyor. Dünyanın her yerinden bağlanan kişilerin yaklaşık 40 Euro ve 60 Euro gibi bir maliyet ile aldığı bu serial, TSF tarafından vizesi yapılmış lisans sahibi tüm sporculara ücretsiz olarak verilmektedir. Bu seriali talep etmek için Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine; kullancı adınızı, lisans ilinizi, lisans numaranızı ve "serial istiyorum" notu ile mail attığınızda serialiniz mail adresinize gönderilecektir.

Playchess kullanımı

Playchess kullanımı için playchess programını bilgisayarınıza indirmeniz yeterli olacaktır. Bunun dışında web sayfası ve akıllı telefonlardan da kullanımı mümkündür. Ayrıca üst düzey satranç programları fritz11,12,13... ,chessbase12,13,14.. komodo gibi programlarla da bağlantı kurabilirsiniz.

Teknik destek başvurusu

Playchess hakkındaki soru ve sorunlarınızı, sistem içinde TSF tarafından görevlendirilen Ylmzkartal kullanıcı adlı sysop (sistem operatörüne) sorabilir ayrıca Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine de mail atabilirsiniz.

Playchess Kullanım Klavuzu