Mobile menu

Birinci ve İkinci Lig'de Yarış Başladı!

12lig2017mansetTürkiye Satranç Federasyonu tarafından gerçekleştirilen Türkiye Satranç Birinci Ligi ve bu yıl ilk kez hayata geçen Türkiye Satranç İkinci Ligi, 17 Temmuz 2017 tarihinde Konya Rixos Otel'de başladı.

Birinci Lig'de 24 Takım ve 337 sporcu, İkinci Lig'de ise 33 takım ve 475 sporcu olmak üzere toplam 57 takım ve 812 sporcunun 9 tur sürecek zirve mücadelesinde Türk satrancının son derece güçlü takım ve sporcuları boy gösteriyor.

Liglerin bugün gerçekleşen görkemli açılış töreni; TSF Başkan Vekilleri Prof. Dr. Yusuf Doğruer ve Aşkın Keleş, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Ali Kanber, TSF Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Haznedaroğlu, Özgür Solakoğlu, Rafet Gülmez, Ali Ümit Şifaver, Ahmet Arda Kılıç, Temsilcilikler Koordinasyon Kurulu Başkanı Mustafa Eroğlu, Teknik Kurul Başkanı IA Aykut İlker Mete, Teknoloji ve Bilişim Kurulu Başkanı Gökhan Narman, Kulüpler Koordinasyon Kurulu Üyeleri, kulüp temsilcileri, sporcular, veliler ve sayıda davetlinin katılımı ile gerçekleşti.

img 3985Törende konuşma yapan TSF Başkan Vekili Aşkın Keleş, tüm katılımcılara, Samsun'da gerçekleşen İşitme Engelliler Olimpiyatı açılışına katıldığı için aralarında bulunamayan TSF Başkanı Gülkız Tulay'ın selam ve sevgilerini iletti.

Bu yıl dördüncü kez hayata geçen Birinci lig ve ilk kez gerçekleştirilen İkinci Lig Kulüpleri ile buluşmaktan ve satranç ailesi ile bir araya gelmekten büyük bir mutluluk duyduklarını belirten Keleş, "Liglerimizde yarışacak sporcularımızın ve takımlarımızın centilmence ve dostluk içinde mücadele edecekleri, misafirlerimizin güzel anılar biriktireceği ve Türk satrancına değer katacak keyifli bir hafta olmasını umut ediyorum" dedi. Keleş, tüm takım ve sporculara başarı dileklerini sunarak konuşmasını tamamladı.

Türkiye Birinci ve İkinci Satranç Ligi ilk turu saat 16.00'da sembolik açılış hamlelerinin ardından başladı.

9 tur sürecek yarış sonunda; İkinci Lig'de ilk dört dereceyi elde eden takımlar 2018 Türkiye Satranç Birinci Ligi'nde; Birinci Lig'de ilk üç dereceyi elde eden takımlar ise 2018 Türkiye İş Bankası Satranç Süper Ligi'nde yarışmaya hak kazanacaklar.

Liglerimizde yarışan tüm takım ve sporcularımıza başarılar diliyoruz.

Türkiye Satranç Birinci Ligi - Türkiye Satranç İkinci Ligi

 

img 3983 

img 3990

img 3994

img 4015

img 4032