Mobile menu

Malatya Yeşilyurt Belediyesi’nden Toplam 24 Bin 500 Satranç Takımı Hediye!

yesilyurtdagitim17 9Yeşilyurt Belediyesi 'Bir Gülücük Yeter' projesiyle bu yıl Yeşilyurt ilçesinde ilkokul birinci sınıflarında okuyan 5 bin 800 öğrenciye satranç takımı dağıtacak. 2015 yılında başlatılan proje kapsamında yıl sonunda toplam 24 bin 500 adet satranç takımı dağıtılmış olacak.

Yeşilyurt Belediyesi tarafından üç yıldır aralıksız devam ettirilen 'Bir Gülücük Yeter´projesinin satranç dağıtım töreni 8 Ocak 2017 tarihinde, Niyazi Mısri İlkokulunda gerçekleştirildi.

Okulun toplantı salonunda gerçekleşen etkinlikte konuşan Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı sonu itibariyle ilkokul birinci sınıflarında okuyan 5 bin 800 öğrenciye 8 bin adet satranç takımı hediye edeceklerini söyledi.

Çocuklara güzel bir geleceğe hazırlamak için eğitim faaliyetlerine ciddi yatırım yaptıklarını ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, bu yıl dördüncüsünü organize ettikleri projeyle dört yılda Yeşilyurt ilçesindeki başta ilkokulların birinci sınıfları olmak üzere, toplam 24 bin 500 adet satranç takımının dağıtımını yapacaklarını ifade etti.

ysn 8147Belediye Başkanı Polat: "İyi bir gelecek için çocuklarımızı iyi yetiştirmeliyiz"

Ünlü Düşünür Farabi'nin 1000 yıl önce işaret ettiği 'Erdemli Şehirler' statüsüne kavuşabilmek için eğitim çalışmalarını önemsediklerini sözlerine ekleyen Başkan Polat, "Yaşadığımız kent ve ilçenin fiziki yönden gelişimini sağlarken kent sakinlerinin düşünce, fikir ve bilgi zenginliklerini artırmak asli görevlerimiz arasındadır. İlçemizde sosyal, kültürel ve eğitim çalışmalarını sürekli artırmaktayız. Özellikle ilkokula yeni başlayan minik yavrularımıza güzel ve doğru bir gelecek hazırlamak için sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere katılımlarını artırmaya gayret ediyoruz. İyi bir gelecek için çocuklarımızı iyi yetiştirmeliyiz. Akıl, beden ve ruh sağlığı bir insan için olmazsa olmazdır. Çocuklarımızın akıl ve zekâ seviyelerini geliştirmeleri ile farklı ve yaratıcı düşünmeleri geleceğimiz açısından önemlidir. Satranç oynayan çocuklarımız bir yandan oyun oynarken diğer taraftan zekâ seviyeleri ile stratejik düşüncelerini geliştirmiş oluyorlar. Satrancın erken yaşlarda oynanmasını teşvik etmek amacıyla 2015 yılında başlattığımız 'Bir Gülücük Yeter´projesinin bu yıl dördüncüsünü düzenliyoruz. Çocuklarımızın satranca olan ilgilerini artırmak adına başarıyla uyguladığımız projemiz sayesinde yılsonu itibariyle toplamda 24 bin 500 adet satranç takımı hediye etmiş olacağız. İl ve İlçe Milli Eğitim 

yesilyurtdagitim17 8

Müdürlüğümüzle birlikte her yaştan vatandaşımızın faydalandığı eğitim ve kültürel faaliyetlerde ortak projeler üretiyoruz. 'Bir Gülücük Yeter' projesi de bu çalışmalar arasında önemli bir yer kaplamaktadır. Projemizin başarıyla uygulanmasında desteklerini esirgemeyen İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze, TSF Malatya İl Temsilciliğimize, okul müdürlerimize ve öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum" dedi.

Kaymakam Sakar: "Öğrencilere Yapılan Yatırım Geleceğe Yapılan Yatırımdır"

Yeşilyurt Kaymakamı Ali Sakar'da, zihinsel gelişime katkı sunan ve analitik düşünce yapısını geliştiren satrancın yaygınlaşması adına 'Bir Gülücük Yeter' projesiyle okullarda satranç takımı dağıtan Yeşilyurt Belediyesini tebrik ederken, "Bu anlamlı proje sayesinde çocuklarımızın zihinsel gelişimlerine önemli katkılar sunulacaktır. Öğrencilere yapılan yatırımın geleceğe yapılan yatırım olduğu gerçeğinden yola çıkarak bu güzel projeyi başarıyla uygulayan Yeşilyurt Belediyesine ve emeği geçenlere teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

ysn 8185Vali Kaban: "Kendisiyle Barışık, Ailesiyle Barışık, Toplumuyla Barışık Nesiller Yetiştirmeliyiz"

Vali Ali Kaban ise, 2015 yılında 4 bin 500 öğrenciyle başlayan projenin bu yıl itibariyle 5 bin 800'e ulaşmasının önemli olduğunu ifade ederken şunları söyledi; "Günümüz dünyasında gerek satranç gerekse de daha ilkeli oyunlar üzerinden zihinler geliştiriliyor. Bizim öncelikle zihinle birlikte çok ahlaklı bir nesil yetiştirmek gibi yükümlülüğümüz var. Yeşilyurt Belediyemizin çocuklarımızın zihni gelişimine katkı sunması adına başlattığı, çok güzel ve anlamlı bir eğitim çalışması olarak gördüğümüz 'Bir Gülücük Yeter' projesinden dolayı Belediye Başkanımızın şahsında emeği geçenleri tebrik ediyorum" dedi.

Konuşmaların ardından hazırlanan satranç takımları Vali Ali Kaban ile protokol üyeleri tarafından Niyazi Mısri İlkokulu birinci sınıflarında okuyan çocuklara takdim edildi. Çocuklarda satranç takımlarına kavuşmanın mutluluğunu yaşadılar.

 

Yeşilyurt'taki bütün ilkokullara satranç takımları gönderilecek

Yeşilyurt Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünde görevli personeller ilçedeki ilkokulları ziyaret ederek hazırlanan satranç takımlarını öğrencilere dağıtılmak üzere Okul Müdürlerine hediye edecekler.

'Bir Gülücük Yeter' Projesi satranç dağıtım töreni; Vali Ali Kaban, İlçe Kaymakamı Ali Sakar, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Kalay, Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Haydar Şahin, TSF Malatya İl Temsilcisi Cemal Gürsel Toy, okul müdürleri ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleşti. 

yesilyurtdagitim17 10

yesilyurtdagitim17 1

yesilyurtdagitim17 7

yesilyurtdagitim17 3

yesilyurtdagitim17 5

yesilyurtdagitim17 9