Mobile menu

Okul Sporları’nda Büyük Yarış Sona Erdi

mansetokul18Kütahya Yeni Spor Salonu’nda düzenlenen ve 48 il ve KKTC'den 116 takım, 593 sporcunun yarıştığı Okul Sporları Satranç Türkiye Birinciliği, 6 Mayıs 2018 tarihinde düzenlenen ödül töreniyle sona erdi. 6 tur süren mücadele sonunda derece elde eden takımlar büyük bir coşku içinde ödüllerine kavuştular.

Spor Genel Müdürlüğü Okul Sporları Şube Müdürlüğü tarafından, Türkiye Satranç Federasyonu işbirliği ve Türkiye İş Bankasının destekleri ile organize edilen Okul Sporları Satranç Türkiye Birinciliği, 6 Mayıs 2018 tarihinde Kütahya Yeni Spor Salonu'nda gerçekleşen ödül töreni ile sona erdi.

3 Mayıs 2017 tarihinde başlayan ve 48 il ve KKTC'den 116 takım, 593 öğrencinin okullarını zirveye taşımak için hamle yaptığı final yarışmasının ödül töreni; Kütahya Belediye Başkan Yardımcıları Murat Arık ve Fatih Gölgeli, Kütahya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sadık Ölçen, Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay, Yönetim Kurulu Üyesi Özgür Solakoğlu, Türkiye İş Bankası Kurumsal İletişim Bölümü Müdür Yardımcıları Simge Köktürk ve Pelin Balyer, Kütahya Gençlik Hizmetleri ve Spor Şube Müdürleri, Keramika Genel Müdürü Tuğba Öztürk, TSF Kütahya İl Temsilcisi İbrahim Okursoy, antrenörler, öğretmenler, veliler, sporcular ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleşti.

img 7191Törenin açılış konuşmasını yapan Kütahya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sadık Ölçen, görevi dolayısıyla birçok sportif organizasyona imza attıklarını ancak en güzel ve en anlamlısının Okul Sporları Satranç Türkiye Birinciliği olduğunu ifade etti. TSF tarafından organize edilen Dumlupınar Şehitliği gezisini İl Müdürlüğü olarak ilk kez bu kadar yüksek bir katılımla gerçekleştirdiklerini belirten Ölçen, “Kurtuluşun şehri olan topraklarımızı 400’ün üzerinde sporcu, veli ve antrenörle teneffüs etmek bu yarışmanın apayrı bir güzelliği oldu” dedi. Ev sahipliği yaptıkları yarışmanın gerçekleşmesinde sundukları destek için Türkiye Satranç Federasyonu’na ve Türkiye İş Bankası’na teşekkür eden Ölçen, derece elde eden okulları kutlayarak konuşmasını img 7206tamamladı.

Spor Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen Okul Sporları Satranç Türkiye Birinciliği'ni, Türkiye İş Bankasının destekleri ve öğrencilere verdikleri hediyelerle daha güzel bir şekilde hayata geçirdiklerini belirten TSF Başkanı Gülkız Tulay ise satrancın okullardaki, eğitim sistemi içindeki yerinin artması ve daha çok çocuğun bu sporla tanışması için var güçleriyle çalıştıklarını ve bu yarışma vesilesiyle binlerce öğrenciye ulaştıklarını belirtti.

Yarışma süresince verdikleri destek ve sundukları misafirperverlik için Kütahya Valisi, Gençlik Hizmetleri İl Müdürü, Türkiye İş Bankası ve TSF Kütahya İl Temsilciliğine teşekkür eden Tulay, derece elde eden takımları kutlayarak konuşmasını tamamladı.

Açılış konuşmalarının ardından, 6 kategoride ilk dört dereceyi elde eden takımlara kupa ve madalyanın yanı sıra çeşitli teknolojik ödüller de verildi. Derece elde eden tüm takımların okullarına masaüstü bilgisayar, birinci olan takımların sporcularına dizüstü bilgisayar, ikinci ve üçüncü olan takımların sporcularına ipad, dördüncü olan takımların sporcularına ise tablet hediye edildi.

Sıralama>> Küçükler Kızlar – Küçükler Genel / Yıldızlar Kızlar – Yıldızlar Genel / Gençler Kızlar – Gençler Genel

FOTO GALERİ

 

fidanokul18

Başkan Tulay'ın Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu adına Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Gölgeli, Kütahya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sadık Ölçen,  Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, Keramika Genel Müdürü Tuğba Öztürk, TSF Kütahya İl Temsilcisi İbrahim Okursoy, Yarışma Başhakemi FA Derya Özkan, Gözlemcisi FA Olgun Kulaç’a Fidan Sertifikası sunumu.

 

6 KATEGORİDE İLK DÖRT DERECEYİ ELDE EDEN TAKIMLARIMIZ

kk

Küçükler Kızlar 1. Cevatpaşa Ortaokulu (Çanakkale) 2. Özel Mersin Bil Koleji Ortaokulu (Mersin) 3. Zağnospaşa Ortaokulu (Balıkesir) 4. TED Hatay Koleji Özel Ortaokulu (Hatay)

 

kg

Küçükler Genel 1. Sıdıka Çalışkan Ortaokulu (Denizli) 2. Özel MEF Ortaokulu (İstanbul) 3.M.E. Vakfı Batıkent Ortaokulu (Ankara) 4. Özel Bilfen Halkalı Ortaokulu (İstanbul)

 

yk

Yıldızlar Kızlar 1. Özel Kocatürk Ortaokulu (Manisa) 2. Özel P.E.V. Ortaokulu (Denizli) 3. Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu (Trabzon) 4. Kılıçarslan Ortaokulu (Samsun)

 

yg

Yıldızlar Genel 1. Özel Kocatürk Ortaokulu (Manisa) 2. Bahçeşehir Koleji Ortaokulu ( Ankara) 3. Vehbi Koç Vakfı Özel Ortaokulu (İstanbul) 4. Özel P.E.V. Ortaokulu (Denizli)

 

gk

Gençler Kızlar 1. Bafra Fen Lisesi (Samsun) 2. Türk Maarif Koleji (KKTC) 3. Beşiktaş Kabataş Erkek Lisesi (İstanbul) 4. Gaziantep Anadolu Lisesi (Gaziantep)

 

gg

Gençler Genel 1. Beşiktaş Kabataş Erkek Lisesi (İstanbul) 2. Özel İzmir Amerikan Koleji 3. Celal Toraman Anadolu Lisesi (Balıkesir) 4. Özel Enka Mesleki Teknik AL. (Kocaeli)

 

mansetokul18