Mobile menu

Körleme Satrancın Ustaları İstanbul`da!

dscn8186TSF İstanbul İl Temsilciliği ve Şişli Spor Kulübü iş birliğiyle düzenlenen 2017 İstanbul Körleme Satranç Turnuvası İstanbul`un ve ülkemizin önde gelen üst düzey satranççılarını buluşturuyor.. GM Mustafa Yılmaz, GM Emre Can başta olmak üzere turnuva 12 davetli usta sporcunun katılımıyla yapılıyor.

Turnuva 13 Mayıs 2017 Cumartesi günü yapılan teknik toplantı ve açılış töreninin ardından ilk tur maçlarıyla başladı. Maçlar 45 dakika+30 saniye düşünme süresinde 5 tur isviçre sistemiyle düzenlenecek. Satranç taşları ve tahtası olmadan, oyuncuların hamle geçmişini görmeden, hakem kontrolünde maçların yapıldığı turnuvada tüm maçlar turnuva sayfasından canlı olarak takip edilebilir. 

FOTO GALERİ     CANLI YAYIN  TURNUVA SAYFASI

 

 

DSCN8172

Turnuva açılış konuşmalarında İl Temsilcisi Rıza Öney turnuvanın düzenlenmesinde katkılarından dolayı Şişli Spor Kulübü Yönetimine teşekkür ederek, turnuvaya ev sahipliği yapan Getronagan Lisesi Derneğin`de Jirayr Ohanyan Çakır`ın geçmişte satranç eğitimleri verdiği belirtti. Sporculara başarılar dileyerek sözlerini noktaladı.

DSCN8161

Turnuva Direktörü ve Şişli Spor Kulübü Yetkilisi Sarven Çakmak turnuva davetini kabül eden sporculara teşekkür ederek, çok kaliteli bir turnuva gerçekleşeceğini belirtti.

DSCN8167

Turnuva Başhakemi IA Özgür Acar turnuvanın özel kurallarıyla ilgili sporcuları bilgilendirdi.

DSCN8182

DSCN8186

Turnuva sembolik açılışı 1. masada yapıldı.

DSCN8189

DSCN8209

DSCN8216