Mobile menu
Gülkız Tulay

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun

 

 

Değerli Dostlarım,

16 Eylül itibari ile 2019-2020 yeni dönemimize başladık. Tüm satranç ailesi için hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum. Bu sezonda da birbirinden önemli turnuvalar, Türk satranç sporuna, sporcularına değer katan, heyecan dolu projeler bizleri bekliyor. Diliyorum ki sporcularımızdan Dünya çapında önemli başarılar, madalyalar, ülkemiz adına gurur veren güzel haberler alacağımız bir döneme imza atacağız.

2019 Dünya 16 Yaş Altı Satranç Olimpiyatları ile ulusal ve uluslararası sporcularımızın bir araya geldiği heyecanın ve centilmence yapılan maçların hakim olduğu önemli bir faaliyete ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Büyük bir katılımla Dünya'nın dört bir yanından önemli takımların ve sporcuların yarışacağı turnuvamız 29 Ekim - 5 Kasım tarihleri arasında Çorum Belediyesi'nin destekleriyle Çorum Anitta Otel'de gerçekleştirilecektir. 6 kıtadan 38 ülke ve 48 takımın yarışacağı, yüzlerce kişiyi ağırlayacağımız organizasyonda kurulan güzel dostluklar, heyecanın hakim olduğu karşılaşmalar ve birbirinden keyifli etkinlikler ile hep birlikte güzel anılar biriktireceğiz. Yarın 29 Ekim kortej yürüyüşünde Çorum'un sokakları Dünya'nın dört bir yanından gelen ülkelerin bayrakları ile renklenecek. Yaptığı çalışmalar ile satranç sporuna değer katan, Çorum Belediye Başkanımız Sn. Dr. Halil İbrahim Aşgın ve Çorum Belediyesi'ne yürekten teşekkürlerimi sunuyorum.

Kıymetli Satrançseverler

Azim, inanç ve tutku ile çok çalışarak lisanslı sporcu sayımızın, ülkemizdeki tüm spor branşlarını geride bırakması ile adımızı zirveye yazdırdık. Gençlik ve Spor Bakanımız Sn. Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun Amatör Spor Haftası kapsamında düzenlenen buluşmada Türkiye Satranç Federasyonu'nun lisanslı sporcu sayısını vurgulaması ve federasyonumuzu örnek göstermesi bizi yürekten gururlandırdı. Satranç sporu için, gençlerimiz için yorulmadan, durmadan var gücümüzle çalışmaya devam edecek, birlik ve beraberlik içinde güzel başarılara imza atacak ve lisanlı sporcu sayımızı da 1 milyon yapacağız!

Sevgili Satranç Ailemiz,

Batum Gürcistan'da düzenlenen Avrupa Takımlar Satranç Şampiyonası'nda Açık ve Kadınlar kategorisinde ülkemizi gururla temsil eden A Milli Takımlarımıza başarılar diliyorum.

25 - 28 Ekim tarihleri arasında Datça'da düzenlediğimiz 2019 Türkiye Hızlı ve Yıldırım Satranç Şampiyonası'nı da başarıyla tamamlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. 2019 Yıldırım Satranç Şampiyonası'nda kıyasıya geçen mücadelelerin ardından turnuva birincisi 8 puan ile IM Mert Yılmazyerli, 2019 Hızlı Satranç Şampiyonası birincisi ise IM Cem Kaan Gökerkan oldu. Sporcularımızı tebrik ediyorum. Bu organizasyona destek olan Datça Belediye Başkanı Abdullah Gürsel Uçar ve Datça Belediyesi'ne teşekkürlerimi sunuyorum.

Kıymetli Satrançseverler,

'Cumhuriyetsiz bir toplum, yarınsız bir gündür.' demiş Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk. Cumhuriyet ışığının ve bayrağımızın gölgesi altında 96 yıldır birlik ve berberlik içerisinde var olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde Türk Milleti tek yürek olarak aydınlık geleceği için kurtuluş mücadelesinin ardından Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerini attı. Bizlere bu kutsal mirası bırakan başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'mız kutlu olsun.


Yazı Arşivi