Mobile menu
Gülkız Tulay

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun

 

Yarınlarımızın aydınlık geleceği gençlerimizi, çocuklarımızı ilmek ilmek işleyen, sabırla ve sevgiyle onları geleceğe hazırlayan değerli öğretmenlerimiz, Öğretmenler Günü'nüz kutlu olsun. Kıymetli öğretmenlerimiz, sizler özveri ile bir toplumu inşa eden, doğru yolu gösteren en kıymetli hazinelersiniz. Gelecek her zaman sizin ellerinizde, hakkınız asla ödenmez.

Değerli Dostlarım;

Türk satranç sporunu birlik ve beraberlik içerisinde gerçekleştirdiğimiz projeler ve faaliyetler ile her zaman daha ileriye taşımanın mutluluğunu yaşıyoruz. Temmuz ayında Konya'da kulüp temsilcilerimizle yaptığımız toplantıda yeni dönemde bir dizi çalıştaylar düzenleyerek birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendireceğimizden bahsetmiştim. İlk çalıştayımızı 20-21-22 Aralık tarihlerinde Antalyada kulüplerimiz ile düzenleyeceğiz. Satranç Kulüpleri Çalıştayı'nda yüzlerce kulübümüz ile bir araya geleceğiz. Kulüplerimizin talepleri ve önerileri bizler için her zaman çok kıymetli. Kulüplerimizle istişarelerde bulunacağımız Çalıştayda inanıyorum ki Satranç için çok güzel kararlara ve işlere imza atacağız. 2020 yılında da çalıştaylarımızın sayısını arttırmaya devam edeceğiz. Bahsettiğim gibi Hakem, Antrenör Çalıştayları gibi önemli faaliyetlere imza atıp, satranç sporunun can damarlarıyla bir araya gelerek gücümüze güç katacağız. Biz kocaman ve her geçen gün büyüyen bir aileyiz. Ve her aile ferdi bizler için çok kıymetli.

Yine Temmuz ayında Konya'da düzenlenen toplantıda bahsettiğim gibi Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Takım Turnuvalarında Federasyonumuzun desteğini daha da arttırarak, Turnuvamızı kuvvetlendirecek çalışmalara imza atacak, eğitim kulüplerine destek kriterlerinde daha da etkin hale getireceğiz. Kıymetli dostlarım, bu konularla ilgili çalışmalarımızı tamamladık ve satranç ailemizle en yakın zamanda paylaşacağız.

Konuştuğumuz konulardan biri de hatırlayacağınız üzere Ulusal Unvan konusu idi. Federasyonumuz tarafından sporcularımıza verilecek Ulusal Unvanlar; 2100 ve üzeri UKD puanına sahip sporcularımız Ulusal Usta, 1900 ve üzeri UKD puanına sahip kadın sporcularımız Kadın Ulusal Usta unvanını almaya hak kazanacaklardır. Bu unvanlarımızı da 25 Kasım Pazartesi itibari ile ilan etmiş olacağız. Satranç sporunuza ve sporcularımıza değer katan böylesi önemli konularımızı Satranç Kulüpleri Çalıştayı'nda da karşılıklı olarak konuşacak ve geleceğe olan adımlarımızı daha sağlam, daha güçlü atacağız!

Sevgili Satrançseverler;

26 Kasım Salı günü Mustafa Kemal Atatürk'ün kendi imkanlarıyla kurduğu Ergazi Şehit Adil Yurtoğlu İlkokulu'nda İş Bankası Genel Müdürü Sn. Adnan Bali'nin de katılımlarıyla 25 bininci satranç sınıfımızı açacağız. Çocuklarımız ve öğretmenlerimiz için hayırlı olsun.

Güriş Holding'in destekleriyle gerçekleştirdiğimiz Türkiye Satranç Şampiyonamız bugün başladı. Ustaların şampiyonluk mücadelesi verdiği Turnuvada heyecan dorukta. Tüm sporcularımıza başarılar diliyoruz. Geçen seneki Türkiye Şampiyonumuz IM Cemil Gülbaş ise dedesinin vefatı dolayısıyla Şampiyonadan ayrılmak durumunda kaldı. Sporumuza başsağlığı diliyorum.

Kıymetli Satrançseverler;

Red Bull'un destekleriyle ikincisini düzenlediğimiz Red Bull Chess Masters'da final heyecanı 24 Kasım günü İstanbul Emirgan Korusu Beyaz Köşk'te yaşanacak. Rekor bir katılımla düzenlenen Red Bull Chess Masters'da bölge elemelerine katılan birbirinden kıymetli sporcularımız hamlelerini dijital ortam üzerinden yapmıştı. Büyük finalde mücadele verecek tüm sporcularımıza başarılar diliyoruz. Türkiye'de bir ilke imza attığımız Red Bull Chess Masters Turnuvalarına destek olan Red Bull ailesine teşekkürlerimizi iletiyoruz.

Mersin Büyükşehir Belediyesi IV. Uluslararası Satranç Turnuvası ve Antalya Konyaaltı Belediyesi Uluslararası Satranç Turnuvası 22 Kasım günü düzenlenen ödül törenlerinin ardından sona erdi. Dünyanın dört bir yanından gelen sporcularımızı ağırladığımız uluslararası turnuvalarımızı yine başarıyla bitirmenin mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer'e ve Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen'e satranç sporuna verdikleri değerden ötürü bir kez daha teşekkürlerimizi iletiyorum. Diliyorum ki birlikte çok güzel organizasyonlara imza atmaya devam edeceğiz. Dereceye giren sporcularımızı da ayrı ayrı gönülden tebrik ediyorum. Yolları açık olsun

Değerli Satranç Ailemiz;

3. Başkent Üniversitesi Liseler Arası Takımlar Satranç Turnuvası 7 - 8 Aralık 2019 tarihleri arasında Başkent Üniversitesi'nde gerçekleştireceğiz. Satranç sporuna değer veren, turnuvalarımızı düzenlememizde destek olan Başkent Üniversitesi yönetimine teşekkürlerimizi sunuyorum. Tüm sporcularımıza başarılar diliyoruz.

18 25 Ocak tarihleri arasında Antalya'da düzenleyeceğimiz 2020 Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Satranç Şampiyonaları için geri sayım başladı. Yürekten inanıyorum ki yine hafızalardan silinmeyen, çocuklarımızın büyük bir heyecan ve mutlulukla katılacakları bir turnuva sürecine imza atacağız.

Sevgili Dostlarım;

16 Kasım'da Mersin'de düzenlediğimiz Yönetim Kurulu toplantımızın ardından Adana, Osmaniye, Mersin, Kahramanmaraş, Hatay ve Gaziantep'teki satranç ailemiz ile bir araya geldik. Satranç sporuna gönül vermiş herkesin, fikirleri ve düşünceleri bizler için çok kıymetli. Satranç sporunun sevgi ve başarının hakim olduğu aydınlık yolunda bizlerle birlikte yürüyen herkesi sevgiyle kucaklıyorum.


Yazı Arşivi