Mobile menu

Yeni Kurallar

chess move1 Temmuz 2014 tarihinden itibaren satranç yarışmalarında yeni kurallar geçerli olacaktır. 2014 Temmuz ayından geçerli olacak FIDE SATRANÇ KURALLARI’nın çevirisi ve kurallarla ilgili açıklayıcı yorum, video ve animasyonların yapımı tamamlandı.


Kuralların çevirisini yapan IA Erdem UÇARKUŞ’a ve 25-27 Nisan 2014 tarihleri arasında Brüksel’de yapılan “Workshop for the training of International Arbiters” çalıştayına katılan ve kuralların yorumlanmasındaki yardımlarından dolayı IA Güran ÜNAL’a teşekkür ederiz.   Merkez Hakem Kurulu

pdfFIDE SATRANÇ KURALLARI                              pdf2014 KURALLAR VE YORUMLARI

Anlaşılmayan konularla ilgili sorularınızı Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine yöneltebilirsiniz. Sizden gelen öneriler doğrultusunda yeni video çekimleri ve animasyonlar hazırlayacağız.

Merkez Hakem Kurulu As Başkanı IA Aykut İlker METE tarafından Swiss Manager programı ile ilgili olarak hazırladığı iki videoyu  http://www.tsf.org.tr/kurullar/merkez-hakem-kuruluu  Hakem Eğitimleri bölümünden izleyebilirsiniz.  Swiss Manager Programının kullanımı ile ilgili videoların hazırlanması devam etmektedir.