Mobile menu

Seçim ve Genel Kurul Heyecanı Başladı

img_43702008 Türkiye Satranç Federasyonu Olağan Genel Kurulu ve Seçimleri'nin gerçekleşeceği Crown Plaza Hotel'e delegeler bugün giriş yapmaya başladı. Adaylar ve grupları gecenin ilerleyen saatlerinde  bile seçim çalışmalarını ve toplantılarını sürdürüyorlar. Gerek otelin lobisinde gerek de grupların çalışma odalarında haraketli saatler yaşanıyor. Ayrıca federasyon sekreteryası da seçim ve genel kurulun organizasyonu için hazırlıklarını sürdürüyor.


Fotoğraf Galerisiimg_4367


2 Sayılı bültende de belirtdiliği gibi önce Mali Genel Kurul yapılacak. Mali Genel Kurul başlarken Genel Kurul'un da Başkanlık Divanı belirlenecek. Sonrasında ise Yönetim ve Denetleme Kurulları'nın etkinlik raporları okunacak ve oylanacak.

Daha sonra Olağan Genel Kurul için Genel Kurul Başkanlık Divanı oluşturulacak ve 2005-2008 dönemi etkinlik raporları ayrı ayrı okunup aklanacak. Hemen ardından başkan adaylarının konuşmalarına geçilecek. Kura sırasında taraflar arasında yapılan centilmenlik anlaşması gereği sarı renkli pusulayı çeken Biz Büyük Bir Aileyiz ekibinin başkan adayı Ali Nihat Yazıcı ilk konuşmayı yaptıktan sonra Tam Zamanı ekibinin başkan adayı Veli Ozan Çakır konuşmalarını yapacaklar. Konuşmalar için adaylara Ana Statü'ye göre 30 dakika verilecek.

Konuşmaların ardından Federasyon Başkanı, Yönetim, Denetleme ve Disiplin Kurulları seçilecek. Seçimin ardından seçilen başkan adayı ve Yönetim Kurulu'nun bütçe tasarısı da oylanacaktır.

Genel Kurul'da dört sandıkta 2 adet 45 ve 2 adet 46'şar olmak üzere toplam 182 seçmen üye oy kullanacaktır. Ayrıca Genel Kurul'da her iki grubun da 25'er konuk ağırlama hakkı bulunuyor. Oylamanın öğleden sonra başlaması bekleniyor ve genel kurulda yaşanan gelişmeleri 09:00'dan itibaren TSF web sitesinden takip edebileceksiniz.

img_4364

Hatay Milletvekili Orhan Karasay'da Genel Kurul'un yapılacağını Crown Hotel Plaza'ya gelerek başkan adaylarından Ali Nihat Yazıcı'ya başarılar diledi.

img_4369

Tam Zamanı Ekibi'nin sözcülüğünü yapan Erşan Gökerman ve grubun Denetleme Kurulu adayları arasında yer alan 2000 yılında Avrupa Yazışmalı Satranç Şampiyonu olan Fatih Atakişi Crown Plaza Hotel'in otelin lobisinde sohbet ederken.

img_4354

Biz Büyük Bir Aileyiz Ekibi'nin üyelerinden Kuvay Sanlı, Tahsin Aktar ve Emekli General Hüseyin Göksu bir arada görülüyor.