HAKEM VİZELERİ YENİLEME TARİHLERİ

ikon

 

Değerli Hakemlerimiz,

2018 - 2019 sezonu vize işlemlerinizi lisans bilgi sistemi üzerinden 15 Eylül - 22 Kasım 2018 ve 15 - 31 Ocak 2019 tarihleri arasında yapabilirsiniz.

Yukarıda belirtilen tarih aralıkları dışında da vize işlemleri yapılabilecektir. Ancak Merkez Hakem Kurulu, vereceği görevlerde söz konusu tarih aralıklarında vize yaptıran hakemlere öncelik verecektir.

Bir kez yaptırılan vize sezon sonuna kadar (15 Eylül 2019) kadar geçerlidir.

Yeni sezonda görev alacak tüm hakemlerimize başarılar dileriz.

Merkez Hakem Kurulu

GÜNCEL NORM TABLOSU (2018-3)

duyuruuDeğerli hakemlerimiz, 17.10.2018 tarihli güncel hakem norm tablomuz ilan edilmiştir.

Güncel norm tablosuna ulaşmak için tıklayınız.

Nakil İşlemleri Hakkında Duyuru

4lturkiye-siyasi-haritasi4Hakemlerimiz ikametlerini bir ilden başka bir ile taşımaları sonucunda, lisans bilgi sisteminde kayıtlı oldukları ilin, Federasyonumuza başvuruda bulunarak değiştirilmesini talep etmelidirler.

Nakil başvurularını iletişim merkezimiz üzerinden yaptığınızda, Federasyonumuz tarafından eski ve yeni İl Müdürlüğü’ne resmi bildirimde bulunulmaktadır.

Bu nedenle, nakil işlemlerinin daha hızlı ve sağlıklı yürütülebilmesi için söz konusu başvuruları iletişim merkezimiz üzerinden Federasyonumuza iletmenizi önemle rica ederiz.

Devamını oku...

2018 FIDE HAKEM SEMİNERİ

 fide arbiters

Değerli Hakemlerimiz,

9-12 Ağustos 2018 tarihlerinde Türkiye Satranç Federasyonu IM Nevzat Süer Salonu, Ankara'da FIDE Hakem Semineri ve Sınavı yapılacaktır.

Resmi FIDE Duyurusu | Başvuru Listesi

Seminer Porgramı

Katılım koşulları ve başvuru bilgisi haberin devamında yer alıyor.

Devamını oku...

2018 ULUSAL HAKEMLİK SEMİNERİ VE SINAVI

dd

           Değerli hakemlerimiz, 13-15 Ağustos 2018 tarihleri arasında Türkiye Satranç Federasyonu - IM Nevzat Süer Salonu / Ankara'da Ulusal Hakemlik Semineri ve Sınavı yapılacaktır.

           Davetli listesi 3 ve üzeri ulusal norma sahip hakemlerimizden oluşmaktadır. Kurs kontenjanı 50 hakem ile sınırlıdır. Kayıtlar başvuru sırasına göre alınacaktır. Son başvuru tarihi: 15 Temmuz 2018'dir.

          Başvuru sayısının 50'nin altında olması durumunda, 2 turnuva normu olan veya 1 turnuva ve 1 gelişim normuna sahip hakemlerimiz davetli listesine eklencektir. 

          Katılım Şartları ve Başvuru Bilgisi | Kurs Programı

          Davetli Listesi | Başvuru Listesi (Listeler güncellenmiştir. 13.07.2018-12.00)

          Kontenjan dolduğundan başvurular sona ermiştir.

Ulusal, FA ve IA Hakemlerimizin Dikkatine !

fide kart15-22 Ekim 2011 tarihleri arasında Krakow / Polonya’da düzenlenen 82. FIDE Kongresi'nde alınan karar doğrultusunda Ulusal (NA), FIDE (FA) ve International (IA) hakemlerin bir defaya mahsus olmak ve 01.01.2013 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere hakem lisans ücreti yatırmaları gerekmektedir. Lisans ücretlerini yatıran hakemler aşağıdaki listede yeşil ile gösterilmiştir. Lütfen kontrol ediniz. Bilgilerde yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. ve Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine mail gönderebilirsiniz.

xlsÜCRET YATIRAN HAKEMLER (29.11.2018)
unlem  FIDE'ye bir sonraki gönderim 21.05.2019 tarihinde yapılacaktır.

Devamını oku...