Merkez Hakem Kurulu Ankara’da Toplandı

img 6507Türkiye Satranç Federasyonu Merkez Hakem Kurulu, 13 Nisan Cuma günü Türkiye Satranç Federasyonu genel merkezinde toplandı ve IA Fahri Karabay başkanlığında ilk toplantısını gerçekleştirdi. 

Gündem maddeleri üzerinde durulan toplantı Başkan Karabay'ın yanısıra; TSF Asbaşkanı Halil Hilmi Darı, kurul üyeleri IA Ahmet Uçtu, IA İsmail Çalışkan, FA Mustafa İmamoğlu, FA Umut Sapan, FA Yücel Yıldırım ve TSF MHK Koordinatörü Görkem Özdemir'in katılımıyla gerçekleşti. 

Devamını oku...

FIDE SATRANÇ KURALLARINDA YENİ DÜZENLEME

 

   

fide logo

                                       

  FIDE Satranç Kuralları 01.01.2018 tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde FIDE Kural Komisyonunca tekrar düzenlendi. Normal Satranç Kuralları içinde yapılan yeni düzenlemede “Madde 7: Kuraldışı Durumlar” mevcut uygulama ve anlam değişmeksizin madde numaraları düzenlenerek tekrar kaleme alındı. “EK. A Hızlı Satranç Kuralları” nda ise önemli değişiklikler yapıldı.

(Değişiklikler metin içinde kırmızı ile gösterilmiştir.)

01.01.2018 tarihinden itibaren geçerli olacak yeni kurallara ulaşmak için tıklayınız.

MHK yorum ve açıklamalarına ulaşmak için tıklayınız.

                                                         

                                                 Merkez Hakem Kurulu

                                               

Ulusal, FA ve IA Hakemlerimizin Dikkatine !

fide kart15-22 Ekim 2011 tarihleri arasında Krakow/Polonya’da düzenlenen 82. FIDE Kongresinde alınan karar doğrultusunda Ulusal(NA), FIDE(FA) ve International(IA) hakemlerin bir defaya mahsus olmak ve 01.01.2013 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere hakem lisans ücreti yatırmaları gerekmektedir. Lisans ücretlerini yatıran hakemler aşağıdaki listede yeşil ile gösterilmiştir. Lütfen kontrol ediniz. Bilgilerde yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine mail gönderebilirsiniz.

xlsÜCRET YATIRAN HAKEMLER (08.01.2018)
unlem  FIDE'ye bir sonraki gönderim 21.05.2018 tarihinde yapılacaktır.

Devamını oku...

MHS DUYURUSU

duyuruu.png Değerli hakemlerimiz;

Yakın bir zamanda kullanıma açtığımız MHS (Merkezi Hakem Sistemi) girişleri devam etmektedir. Güncel verilerle 2000 civarı vizeli hakemimizin 1100'ü sisteme girişlerini tamamlamışlardır. TSF etkinlik takvimindeki Ulusal ve Uluslararası yarışmalarda MHS'deki hakemlerimiz arasından görevlendirme yapılacağından tüm hakemlerimizin MHS'ye kayıt olmaları gerekmektedir. (Banka hesap bilgisi, fotoğraf, güncel e-posta adresi, güncel cep telefonu numarası gibi bilgiler eksiksiz olmalıdır.)

Devamını oku...

MERKEZİ HAKEM SİSTEMİ

maxresdefaultDeğerli Hakemlerimiz;

Yeni sezonda Merkez Hakem Kurulumuzun çalışmalarını daha da düzenli hale getirebilmek, yurt çapındaki tüm hakemlerimize daha etkin ulaşabilmek adına geliştirilen “MERKEZİ HAKEM SİSTEMİ“ aktif hale getirilmiştir.

 

Sistemin ilk aşaması MHK ile hakemlerimiz arasında sağlanacaktır. Hakem bilgilerinin güncellenmesi, norm ve terfiler, MHK hakem atamaları ve hakem istatistiklerinin tamamı bu sistem üzerinden yürütülecektir. Yakın bir süreçte il temsilcilerimiz ve il hakem kurulları da sisteme dahil edilecek ve gerek il içi, gerekse ulusal hakem atamalarının tamamı bu şekilde sağlanacaktır. Bu sebeple görev alacak vizeli hakemlerimizin sisteme giriş yapmaları ve bilgilerini eksiksiz olarak tamamlamaları gerekmektedir.

2017-2018 TSF etkinlik takvimindeki yarışmalarda görev alacak hakemler, 1 Aralık 2017 tarihine kadar sisteme giriş yapan hakemlerimiz arasından seçilecektir.

Ayrıntılar haberin devamında yer alıyor.

Devamını oku...

2017 HAKEM TERFİ LİSTESİ

Logo hakemTürkiye Satranç Federasyonu Merkez Hakem Kurulu'nun 01 Ocak 2017 - 22 Ekim 2017 dönemine ait hakem terfi listesi tabloda verilmiştir.

4 hakemimiz Uluslararası (IA), 9 hakemimiz FIDE (FA), 32 hakemimiz Ulusal (NA) hakemliğine terfi etmiştir.

Kendilerini kutlar, yeni görevlerinde başarılar dileriz.

2017 TERFİ EDEN HAKEMLER LİSTESİ