Eğitim Kurulu Duyuruları

2023-2 Antrenör Temel Eğitim Sınavı

antrnoregitimAntrenörlerin gelişimine katkı sağlamak ve çalışmalarına bilimin ışığı altında rehberlik etmek amacıyla hazırlanarak yürürlüğe giren Antrenör Eğitimi Yönetmeliğine göre Antrenör Eğitim Sistemi Temel (Teorik) ve Uygulama Eğitimi olarak 2 aşamadan oluşmaktadır.

Devamını oku...

1. Kademe Yardımcı Antrenörlerimiz İçin Online Gelişim Semineri

1. kademe yardmc antrenorleri cin online geliim semineri 11. Kademe Yardımcı Antrenörlerimiz için 15.04.2023 Cumartesi günü Online Gelişim Semineri düzenlenecektir.

Gelişim Seminerine katılım için;

  • Temel Eğitime girmiş olma zorunluluğunuz yoktur.
  • Başvurular E-devlet üzerinden “Gençlik ve Spor Bakanlığı/Spor Bilgi Sistemine girilerek yapılacaktır.
  • Son başvuru tarihinden sonra kayıt işlemleri sistem üzerinden otomatik olarak kapanacağından bu tarihten sonra hiçbir şekilde işlem yapılamayacaktır.
  • Şartları sağlamayan veya 1. Kademe Yardımcı Antrenörler hariç diğer kademelerde antrenör belgesine sahip antrenörlerin kayıt yapmaları halinde ücret iadesi yapılmayacaktır.

Kontenjan 50 kişi ile sınırlıdır. Son başvuru tarihinden önce kontenjanın dolması halinde kayıtlar erken kapanacaktır.

Kayıt Başlangıç tarihi: 05.04.2023 Çarşamba - Saat : 10:00

Kayıt Bitiş tarihi: 13.04.2023 Perşembe - Saat : 16:45

Son Ödeme Tarih ve Saati : 13.04.2023 Perşembe - Saat : 17:00

KAYIT İŞLEMİNİ NASIL YAPACAĞIM?

  • Seminer Kayıt İşlemleri; https://www.turkiye.gov.tr/
  • Yukarıda gösterilen linkten arama kısmına Spor Bilgi Sistemi yazılır.
  • Daha sonra Spor Bilgi Sistemi (Gençlik ve Spor Bakanlığı) linkini tıklayınız.
  • Açılan sayfada Uygulamaya git kısmı tıklanır.
  • Spor Elemanı, ardından Seminer Başvuru tıklandıktan sonra Satranç 1. Kademe Gelişim Semineri-Nisan/2023 seçilerek buradan seminere kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
  • Kayıt tamamlandıktan sonra aşağıda belirtildiği şekilde ödeme yaparak kaydınızı tamamlayabilirsiniz.

Lütfen ödeme hakkındaki bilgileri dikkatli okuyunuz.

Ödemeler kesinlikle hesaba HAVALE veya EFT şeklinde yapılmayacaktır.

Ödemeler yalnızca Türkiye İş Bankası aracılığı ile kabul edilmektedir. 

Kayıt işlemlerini tamamladığınızda e-postanıza gelen / Başvurularım bölümünde yer alan Referans No ile 250 TL seminer ücreti ödemesi yapılması gerekmektedir.

Türkiye İş Bankası internet şubesi kullanıyorsanız ya da Bankamatikten ödeme yapacaksanız; ‘’Ödemeler/Fatura/Anında Fatura Ödeme’’ adımlarını takip ederek Türkiye Satranç Federasyonu seçerek Referans Numaranız ile ödeme yapabilirsiniz.

Türkiye İş Bankası Şubelerinden ödeme yapacaksanız; Gişe Görevlisine ‘NAR – FATURA/KURUM BORÇ SORGULAMA’ ekranından Türkiye Satranç Federasyonu’na ait fatura ödemesi yapacağınızı belirterek, Referans Numaranız ile ödeme yapabilirsiniz. 

Referans numarası mailinize spam olarak düşebilmektedir, referans numaranızı e-devlet başvurularım kısmından da kontrol edebilirsiniz.

Ödeme tamamladıktan sonra, gerekli kontroller yapılarak en geç 14.04.2023 tarihinde başvurunuz sistemde onaylanacaktır.

SEMİNER PROGRAMI

15.04.2023 / Cumartesi / Saat: 10:00-12:00 / 13:30-17:00

Önemli:

Seminer zoom programı üzerinden online olarak gerçekleştirilecektir. Seminere kayıt olurken girmiş olduğunuz e-posta adresinize seminer başlangıcından 20 dakika öncesine kadar davet linki gönderilecektir. Yayına en geç 5 dakika kala katılmanız gerekmektedir.

Seminer iki oturumdan oluşmaktadır. Her iki oturuma da devam etmek ve kamera açmak zorunludur. Yoklama alınacağı için zoom programı kullanıcı adının, kimlik bilgilerindeki isim-soy isim ile aynı yazılması gerekmektedir. Aksi taktirde devamsız olarak görünecektir. Sorumluluk katılımcılara aittir.

2. Kademe Temel Antrenör Uygulama Eğitimi Kursu Planlanmıştır

2. kademe temel antrenor uygulama eitimi kursu planlanmtr29 Nisan 7 Mayıs 2023 tarihleri arasında İstanbul ve Ankara’da 2. Kademe Temel Antrenör Uygulama Eğitimi Kursu planlanmıştır.

Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü Antrenör Eğitimi Yönetmeliği gereğince bu kurslara sadece, T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığının açmış olduğu 2. Kademe Temel Eğitim sınavına katılarak başarılı olanlar, Spor Bilimleri Fakültesi ve Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu mezunları olup denklik başvurusu ile Temel Eğitimden muaf olanlar başvuru yapabilirler.

Devamını oku...

1. Kademe Yardımcı Antrenör Uygulama Eğitimi Kursu Planlanmıştır

1. kademe yardmc antrenor uygulama eitimi kursu planlanmtr24-30 Nisan 2023 tarihleri arasında İstanbul, Samsun, İzmir ve Ankara’da 1. Kademe Yardımcı Antrenör Uygulama Eğitimi Kursu planlanmıştır.

Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü Antrenör Eğitimi Yönetmeliği gereğince bu kurslara sadece, T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığının açmış olduğu 1. Kademe Temel Eğitim sınavına katılarak başarılı olanlar, Spor Bilimleri Fakültesi ve Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu mezunları ile Temel Eğitimden muaf olanlar başvuru yapabilirler.

Devamını oku...

Antrenörlerimiz İçin Önemli Duyuru !

adsz tasarm 23Eğitim Kurulumuz tarafından mevcut antrenör veri tabanımızın güncellenmesi için antrenörlerimiz tarafından doldurulması gereken bir form hazırlanmıştır.

Veri tabanının güncellenmesi ile yeni hayata geçirilen/geçirilecek çalışmaların (Antrenör Kimlik Kartı, Kurum Kuruluşlara Okullara vs. Satranç Eğitmeni İş Alımı Duyuruları, Kurs ve Seminer Duyuruları vb.) konularda antrenörlerimiz ile güncel paylaşımların yapılması planlanmaktadır.

Devamını oku...

Planlanan Antrenör Uygulamalı Eğitim Kursları Ön Kayıt Başvuruları Başladı!

whatsapp image 2023-02-27 at 15.46.57 1Eğitim Kurulumuz tarafından yakın zamanda açılması planlanan antrenör kursları ile ilgili ön kayıt formu oluşturulmuştur. Gelen talepler doğrultusunda yeteri sayıda talep olması halinde ön başvurusu alınan kurslar belirlenen takvime göre Spor Bilgi Sistemi'ne yüklenerek ilana çıkılacaktır. Her katılımcı sadece bir tercih yapabilecektir.
Ön kayıt başvuru formu için tıklayınız.

Depremden Etkilenen Vatandaşlar İçin Temel Eğitim Sınavı İptal ve İade Duyurusu !

whatsapp image 2023-02-23 at 12.05.11 1Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Anadolu Üniversitesi ile ortaklaşa düzenlenen 2023/1 Antrenör Temel Eğitim sınavı başvuruları 16-27 Ocak 2023 tarihleri arasında Spor Bilgi Sisteminden alınmış ve başvuruları kabul edilen adaylara e-öğrenme derslerinin yer aldığı Anadolu Üniversitesi e-Kampüs sistemi 06 Şubat 2023 tarihinde aktif edilmiştir.

Devamını oku...

Antrenör Temel Eğitim Ve Bütünleme Sınavı Duyurusu Hakkında

adsz tasarm 2716.01.2023-27.01.2023 tarihleri arasında başvuruları alınan ve 30.04.2023 tarihinde yapılması planlanan 2023/1 dönem antrenör temel eğitim ve bütünleme sınavı, ülkemizde yaşanan deprem felaketi nedeniyle bir sonraki döneme ertelenmiştir.

2023/1 döneminde başvuruları onaylanan adayların hakları saklı kalacak olup bu süreçte E-Öğrenme derslerine erişim açık olacaktır.

2023/1 ve 2023/2 dönemlerinde başvuru yapan adayların sınavları ise 03.09.2023 tarihinde yapılacaktır.

2023/1 Antrenör Temel Eğitim Dönemi Başlıyor

2023 antrenor eitimAntrenörlerin gelişimine katkı sağlamak ve çalışmalarına bilimin ışığı altında rehberlik etmek amacıyla hazırlanarak yürürlüğe giren Antrenör Eğitimi Yönetmeliğine göre Antrenör Eğitim Sistemi Temel (Teorik) ve Uygulama Eğitimi olarak 2 aşamadan oluşmaktadır.

Devamını oku...

3. Kademe Kıdemli Antrenörlük Uygulama Eğitimi Kursu İlanı

3 kademe kdemli antrenorlukYeteri sayıda başvuru olması halinde 17 – 25 Aralık 2022 tarihleri arasında İSTANBUL’da 3. Kademe Kıdemli Antrenör Uygulama Eğitimi Kursu planlanmıştır.

Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü Antrenör Eğitimi Yönetmeliği gereğince bu kursa sadece, T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığının açmış olduğu 3. Kademe Temel Eğitim sınavına katılarak başarılı olanlar, Spor Bilimleri Fakültesi ve Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu mezunları olup denklik başvurusu ile Temel Eğitimden muaf olanlar başvuru yapabilirler.

Ayrıca, katılım şartlarından biri olan ve Antrenör Talimatında yer alan 2. Kademe Temel Antrenör Belgesine sahip iken alanı ile ilgili ez az iki ‘’Gelişim Semineri’’ni almamış antrenörler kursa katılım sağlayamayacaktır.

KURS PROGRAMI için tıklayınız.

Eğitim Kurulu Sayfası için tıklayınız.

Devamını oku...

4. Kademe Baş Antrenörlük Uygulama Eğitimi Kursu İlanı

4.kademeYeteri sayıda başvuru olması halinde 18 – 28 Aralık 2022 tarihleri arasında İstanbul'da 4. Kademe Baş Antrenör Uygulama Eğitimi Kursu planlanmıştır.

Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü Antrenör Eğitimi Yönetmeliği gereğince bu kursa sadece, T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığının açmış olduğu 4. Kademe Temel Eğitim sınavına katılarak başarılı olanlar, Spor Bilimleri Fakültesi ve Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu mezunları olup denklik başvurusu ile Temel Eğitimden muaf olanlar başvuru yapabilirler.

Devamını oku...

5. Kademe Teknik Direktörlük Uygulama Eğitimi Kursu İlanı

5.kademeYeteri sayıda başvuru olması halinde 18 – 30 Aralık 2022 tarihleri arasında İstanbul’da 5. Kademe Teknik Direktörlük Uygulama Eğitimi Kursu planlanmıştır.

Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü Antrenör Eğitimi Yönetmeliği gereğince bu kursa sadece, T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığının açmış olduğu 5. Kademe Temel Eğitim sınavına katılarak başarılı olanlar, Spor Bilimleri Fakültesi ve Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu mezunları olup denklik başvurusu ile Temel Eğitimden muaf olanlar başvuru yapabilirler.

Devamını oku...

Öğretmenlere Verilen Hizmet İçi Satranç Eğitim Seminerleri Başladı

seminer gorselMillî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü ile Federasyonumuz arasında 13 Haziran 2022 tarihinde imzalanan protokol kapsamında, Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okul/kurumlarda görev yapan okul yöneticilerine ve öğretmenlere verilen satranç eğitimleri bugün itibari ile süresiz olarak tekrar başladı. ÖBA (Öğretmen Bilişim Ağında) verilmeye başlanan hizmet içi eğitimlerin sonunda yaklaşık bir buçuk milyon öğretmene ulaşılması hedefleniyor.

 

Devamını oku...

Eğitim Kurulumuz Bir Araya Geldi

whatsapp image 2022-10-28 at 21.18.55Türkiye Satranç Federasyonu Eğitim Kurulumuz İstanbul'da bir araya geldi. Toplantıya Asbaşkanımız Nilüfer Çınar Çorlulu, Eğitim Direktörümüz Oğuz Taymaz, Kurul Başkanı Olgunç Kulaç, Kurul Asbaşkanı Fuat Ergür ve üyeler Erkal Büyükaşık ile Beycan Örgen katıldı. Gerçekleştirilen toplantıda gündem maddeleri ve gerçekleşecek etkinlik ve faaliyetler üzerine çalışma yapıldı. 

Kasım Ayı İçerisinde 2.Kademe Temel Antrenörlük Uygulama Eğitimi Kursları Planlanmıştır

kasm ay icerisinde 1.kademe yardmc antrenorluk uygulama eitimi kurslar planlanmtr 1Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü Antrenör Eğitimi Yönetmeliği gereğince bu kurslara sadece, T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığının açmış olduğu 2. Kademe Temel Eğitim sınavına katılarak başarılı olanlar, Spor Bilimleri Fakültesi ve Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu mezunları olup denklik başvurusu ile Temel Eğitimden muaf olanlar başvuru yapabilirler.

Devamını oku...