Eğitim Kurulu Duyuruları

Eğiticilerin Eğitim Semineri

eiticilerin eitim semineriÖnemli Not:  Bu seminer; Kademeler arası gelişim semineri değildir.

Antrenörlük Kurslarında Satranç branşı uygulama derslerinde, eğitmen olarak görev almak isteyen antrenörlerimiz için 16 – 17 Ocak 2021 tarihleri arasında online olarak ‘Eğiticilerin Eğitim Semineri’ yapılacaktır.

Antrenör Kurslarımızda eğitmen olarak görev almak isteyen 2.Kademe ve üstü antrenörlerimiz, belirtilen koşullarda kayıt yaptırabilirler.

Bu seminerin geçerlilik süresi 15 Ocak 2023’dür. Seminerin geçerlilik süresi 2 yıldır. Daha önceki yıllarda gerçekleşen seminerlerin geçerlilik süresi dolmuştur.

Seminere son başvuru tarihi : 14.01.2021 (Katılım 100 kişi ile sınırlıdır, belirtilen tarihten önce kontenjanın dolması halinde kayıtlar kapatılacaktır.)

14.01.2021 saat 17.00 itibariyle kayıtlarımız kapanmıştır.

Devamını oku...

Temel Eğitim Telafi Sınavı Duyurusu

29 Kasım 2020 tarihinde gerçekleştirilen T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Antrenör Temel Eğitimi Sınavına giren ve başarılı olamayan adaylar ile antrenör temel eğitimine katılıp sınavına katılamayan Antrenör adayları için telafi sınavı yapılacaktır. 10 Ocak 2021 tarihinde gerçekleştirilecek olan Antrenör Temel Eğitimi telafi sınavı başvuruları 28.12.2020 – 04.01.2021 tarihleri arasında Anadolu Üniversitesi Sınav Hizmetleri Sayfası (https://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr/) üzerinden alınacaktır. Söz konusu telafi sınavı pandemi şartlarından dolayı bir defaya mahsus olarak yapılacaktır.

Sınav Süreci

Antrenör Temel Eğitimi Sınavı Sonuçları Açıklandı

antrenorlukAntrenör Eğitim Programı kapsamında düzenlenen Antrenör Temel Eğitimi sınavı sonuçları açıklandı. 29 Kasım 2020 tarihinde gerçekleştirilen 2020 Gençlik ve Spor Bakanlığı Antrenör Temel Eğitimi Sınavı sonuçları Anadolu Üniversitesi Aday İşlemleri Sistemi  (https://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr/) üzerinden yayınlanmıştır.

Devamını oku...

2. Kademe Antrenörlerimizin Gelişim Semineri Sona Erdi

nilufer cinar2. kademe antrenörlerimiz için 28 - 29 Kasım tarihlerinde düzenlediğimiz online gelişim seminerimiz sona erdi. Antrenörlerimizin yoğun ilgi gösterdiği online seminerde birbirinden önemli konular işlendi. 

Gelişim seminerimiz 29 Kasım tarihinde 10.00 – 12.00 saatleri arasında FT Nilüfer Çınar Çorlulu'nun "Ölümsüz Satranç Partileri" konusu ile başlayıp, 17.30 - 20.30 saatleri arasında FI Çağlar Veyis Özcanoğlu’nun "Taktik Motifler” konusu ile sona erdi.

Tüm katılımcılarımıza ve eğitmenlerimize teşekkürlerimizi iletiyoruz.

Devamını oku...

29 Kasım 2020 Antrenör Temel Eğitimi Sınavı Hakkında Duyuru

antrenorlukSağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulunun Covid-19 salgınının yayılımında tüm ülkelerde artış yaşandığı, salgının seyrinde çok ciddi yükseliş olduğu ve salgınla mücadele kapsamında birçok yeni tedbir kararları alınması gerekliliğini vurgulamaları üzerine İçişleri Bakanlığınca tüm illere genelge gönderilerek 11.11.2020 saat:20.00’dan itibaren uygulanmak üzere salgınla mücadelede temel prensiplerin yanında, hayatın her alanına yönelik uyulması gereken kurallar ve önlemler belirlenmiştir.

 Gerek sınava katılacak adaylar gerek görevlilerin sağlığı açısından Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Anadolu Üniversitesi tarafından 29 Kasım 2020 tarihinde yapılacak olan Antrenör Temel Eğitimi sınavının online (çevrimiçi) gerçekleştirilmesi kararı alınmıştır.

Sınav 29 Kasım 2020 tarihinde Anadolu Üniversitesi Çevrimiçi Sınav Sistemi (https://esinav.anadolu.edu.tr/) üzerinden yapılacaktır. Sınav sürecinin işleyişine ilişkin bilgiler Anadolu Üniversitesi Aday İşlemleri Sistemi (https://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr/) üzerinden yayınlanmıştır.

 Adaylar, 29 Kasım 2020 Pazar günü çevrimiçi (online) olarak yapılacak olan Antrenör Temel Eğitimi Sınavına, Anadolu Üniversitesi Aday İşlemleri Sistemi’nde  (https://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr/) sahip oldukları e-posta hesabı ve şifreleri giriş yapabilecektir. Daha önceden Anadolu Üniversitesi Aday İşlemleri Sistemi üzerinden Antrenör Temel Eğitimi Sınavı başvurusunu tamamlamamış olan adayların 25 Kasım 2020 saat 23:59'a kadar ilgili site üzerinden başvurularını tamamlamaları gerekmektedir.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Antrenör Temel Eğitimi Online (çevrimiçi) Sınav Süreci

Antrenör Belgesi Başvuru ve Denklik İşlemleri Başlamıştır

kulupler 1Üniversitelerin spor bilimleri alanında lisans eğitimi veren fakülte veya yüksekokulları mezunları ile Üniversitelerin Türk musikisi Devlet konservatuarı, Devlet konservatuarı Türk halk oyunları bölümü ile modern dans bölümü lisans mezunlarının Antrenör Eğitimi Yönetmeliğinin 20 ve 21 inci maddeleri gereğince yapacakları antrenör belgesi başvuru ve denklik işlemleri başlamıştır.

Devamını oku...

1. Kademe Antrenörlerimiz için Düzenlenen Seminerimiz Sona Erdi

nilufer cnar corlulu1. kademe antrenörlerimiz için 15 Kasım tarihinde düzenlediğimiz online gelişim seminerimiz sona erdi. Katılımcıların yoğun ilgi gösterdiği online seminerde birbirinden önemli konular işlendi. 

Devamını oku...

2. Kademe Antrenörlerimiz için Online‘‘Gelişim Semineri’’ Planlanmıştır

bir balk ekleyin 30Değerli Antrenörlerimiz;

Antrenörlük Kursları 14.12.2019 Sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Antrenör Yönetmeliğine istinaden Temel Eğitim ve Uygulamalı Eğitim olmak üzere iki aşamalı olarak gerçekleşecektir. Temel Eğitimde başarılı olan adaylar ilgili federasyonca açılacak olan uygulama eğitimine katılabileceklerdir. Uygulama eğitimi sonunda yapılacak sınavda başarılı olanlar antrenörlük belgesi alabileceklerdir.

Bilgi için:http://sporegitim.gsb.gov.tr/

TSF Antrenör Talimatına göre, Antrenör eğitim programı kademeleri arasında geçiş işlemleri MADDE 16-3/c’yegöre üst kademeye (3. Kademe’ye) geçiş şartlarından biri olan ‘‘antrenörlük belgesine sahip olduktan sonra en az iki gelişim seminerine katıldığını belgeleme şartı’’ nedeni ile Türkiye Satranç Federasyonu olarak Eğitim Kurulumuz koordinasyonunda, 2. Kademe antrenörlerimiz için online  ‘‘Gelişim Semineri’’ planlanmıştır.

Devamını oku...

1. Kademe Antrenörlerimiz için Online‘‘Gelişim Semineri’’ Planlanmıştır

bir balk ekleyin 29Değerli Antrenörlerimiz;

Antrenörlük Kursları 14.12.2019 Sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Antrenör Yönetmeliğine istinaden Temel Eğitim ve Uygulamalı Eğitim olmak üzere iki aşamalı olarak gerçekleşecektir. Temel Eğitimde başarılı olan adaylar ilgili federasyonca açılacak olan uygulama eğitimine katılabileceklerdir. Uygulama eğitimi sonunda yapılacak sınavda başarılı olanlar antrenörlük belgesi alabileceklerdir.

Bilgi için:http://sporegitim.gsb.gov.tr/

TSF Antrenör Talimatına göre, Antrenör eğitim programı kademeleri arasında geçiş işlemleri MADDE 16-3/b’yegöre üst kademeye (2. Kademe’ye) geçiş şartlarından biri olan ‘‘antrenörlük belgesine sahip olduktan sonra en az bir gelişim seminerine katıldığını belgeleme şartı’’ nedeni ile Türkiye Satranç Federasyonu olarak Eğitim Kurulumuz koordinasyonunda, 1. Kademe antrenörlerimiz için online  ‘‘Gelişim Semineri’’ planlanmıştır

TSF Antrenör Talimatı

Devamını oku...

Antrenörler için Temel Eğitim Başvurusu Tamamlandı

adsz tasarm - 2020-08-25t101559.596Yeni Antrenör Eğitim Programı kapsamında düzenlenmiş olan Temel Eğitim ve sınav başvurusu sona ermiş olup, Spor Bilgi Sistemi/Spor Elemanı/Temel Eğitim Başvurularım ekranında başvuruları onaylanan Antrenör adayları Anadolu Üniversitesi/Açıköğretim Fakültesi/e-kampüs sistemine aktarılmıştır.

Temel eğitim başvurusu kabul edilen adaylar Anadolu Üniversitesi/e-Kampüs sistemine e-Devlet kapısı şifreleriyle giriş yapabileceklerdir. E-kampüs kaydını gerçekleştiren adaylara başvurduğu kademe ile ilgili eğitim dokümanları(e-kitap, ders anlatım videoları, soru çözümleri vb.) erişime açılacaktır. Adaylar kademelere göre hazırlanan fiziki kitapları e-Kampüs sistemine kayıt olduktan 15 gün sonra sınava girmeyi beyan ettiği ilin Anadolu Üniversitesi/Açıköğretim bürolarından teslim alabileceklerdir.              

E-kampüs sistemi, eğitim ve sınava ilişkin duyuru, bilgilendirmeler Anadolu Üniversitesi tarafından yapılacaktır.

Tüm adaylara başarılar dileriz.

Antrenör eğitim programı hakkındaki sorularınız için tıklayınız.

Kaynak

3 ve 4. Kademe Antrenörlerimiz için Düzenlenen Gelişim Seminerimiz Sona Erdi

ekran resmi 2020-09-02 18.59.553 ve 4. kademe antrenörlerimiz için ikincisini düzenlediğimiz online gelişim seminerimiz sona erdi.  31 Ağustos 2020 tarihinde 19.00 - 21.00 saatleri arasında FM Ata Seçer’in “Açılış Hazırlığı” konusu ile başlayan seminerimiz, 1 Eylül’de 19.00 – 21.00 saatleri arasında FM Yasin Emrah Yağız’ın “Oyun Ortası Çalışması” ile devam etti. Gelişim seminerimiz Antrenörler Kurulu Başkanımız IM Yakup Erturan’ın 2 Eylül tarihinde 19.00 – 21.00 saatleri arasında gerçekleştirilen “Oyun Sonu Çalışması” ile sona erdi.

Federasyonumuz tarafından antrenörlerimizin gelişimi için düzenlenen ve birbirinden önemli konuların anlatıldığı seminere katılımcılar yoğun ilgi gösterdi.

Tüm katılımcılarımıza ve eğitmenlerimize teşekkürlerimizi iletiyoruz.

Devamını oku...

2. Kademe Antrenörlerimiz için Olan Gelişim Seminerimiz Sona Erdi

ekran resmi 2020-08-30 11.39.282. kademe antrenörlerimiz için ikincisini düzenlediğimiz online gelişim seminerimiz sona erdi. Seminerimiz 10.00 – 12.00 saatleri arasında "İyi at kötü fil - Oyun ortası ve oyun sonunda fil çifti" konularıyla As Başkanımız FT Nilüfer Çınar Çorlulu tarafından başladı ve 14.00 – 17.00 saatleri arasında Eğitim Kurulu Başkanımız Dr. Olgun Kulaç eğitmenliğinde "Satrançta planlama"konusuyla sona erdi. Birbirinden önemli konuların anlatıldığı seminerlerimiz antrenörlerimiz tarafından yoğun ilgi gördü.

Tüm katılımcılara ve eğitmenlerimize teşekkürlerimizi iletiyoruz.

Devamını oku...

3 ve 4. Kademe Antrenörlerimiz için İkinci Gelişim Semineri

 

ikinci geliim semineriDeğerli Antrenörlerimiz;

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın yeni antrenör eğitim sistemi, 10 gün başvuru, 2 ay 10 gün eğitim ile 10 gün sınav ve değerlendirme süreci olmak üzere 3 aylık bir süreyi kapsayacaktır.

Antrenörlük mesleğine adım atmak isteyenler ve mevcut antrenör belgesinin kademesini yükseltmek isteyenlerden muafiyet hakkı bulunmayanlar, 26 Ağustos - 6 Eylül 2020 tarihleri arasında; e-Devlet Kapısı veya GSB-Spor Bilgi Sistemi üzerinden başvuru yapabilecekler.

Devamını oku...

2. Kademe Antrenörlerimiz için İkinci Gelişim Semineri

bir balk ekleyin 26Değerli Antrenörlerimiz;

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın yeni antrenör eğitim sistemi, 10 gün başvuru, 2 ay 10 gün eğitim ile 10 gün sınav ve değerlendirme süreci olmak üzere 3 aylık bir süreyi kapsayacaktır.

Antrenörlük mesleğine adım atmak isteyenler ve mevcut antrenör belgesinin kademesini yükseltmek isteyenlerden muafiyet hakkı bulunmayanlar, 26 Ağustos-06 Eylül 2020 tarihleri arasında; e-Devlet Kapısı veya GSB-Spor Bilgi Sistemi üzerinden başvuru yapabileceklerdir.

Devamını oku...

Antrenörlük Kursları Başlıyor

adsz tasarm - 2020-08-25t101559.596Gençlik ve Spor Bakanlığı, antrenörlerin gelişimine katkı sağlamak amacıyla teorik ve pratik eğitim olmak üzere 2 aşamalı eğitim düzenleyecek.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın yeni antrenör eğitim sistemi, 10 gün başvuru, 2 ay 10 gün eğitim ile 10 gün sınav ve değerlendirme süreci olmak üzere 3 aylık bir süreyi kapsayacak.

Antrenörlük mesleğine adım atmak isteyenler ve mevcut antrenör belgesinin kademesini yükseltmek isteyenlerden muafiyet hakkı bulunmayanlar, 26 Ağustos-06 Eylül 2020 tarihleri arasında; e-Devlet Kapısı veya GSB-Spor Bilgi Sistemi üzerinden başvuru yapabilecekler.

2 ay 10 gün sürecek teorik eğitim, Anadolu Üniversitesi ile imzalanan protokol kapsamında Açıköğretim Fakültesi tarafından yürütülecek ve uzaktan eğitim modeli ile gerçekleştirilecek.

Devamını oku...