Eğitim Kurulu Duyuruları

2. Kademe Uygulama Sınavı Sonuçları ve Antrenör Belgeleri Hakkında

 

duyuru2

14.12.2019 Tarihli Antrenör Yönetmeliği kapsamında uygulama eğitimine katılarak başarılı olan kursiyerler Antrenörlük Belgelerini E-Devlet / Spor Bilgi Sistemi / Spor Elemanı bölümünden barkodlu olarak alabileceklerdir.

E-imza aşamalarının olması sebebiyle sınav sonuçlarının açıklanma tarihinden en az 30 işi günü sonra görüntülenebilecektir.

Kurs Sonuçları İçin Tıklayınız.

Sınav Komisyonu tarafından sınav kağıtları okundukça yukarıdaki sayfaya illere göre sonuçlar eklenecektir.

 

2. Kademe Temel Antrenörlük Uygulama Eğitimi Kursları Gerçekleştirildi

Sadsz tasarm - 2021-04-05t153930.318por Hizmetleri Genel Müdürlüğü Antrenör Eğitimi Yönetmeliği gereğince, Gençlik ve Spor Bakanlığımızın açmış olduğu 2. Kademe Temel Eğitim sınavına katılarak başarılı olanların, Spor Bilimleri Fakültesi ve Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu mezunları olup denklik başvurusu ile Temel Eğitimden muaf olanların girdiği 2. Kademe Temel Antrenörlük Uygulama Eğitimi kursu sınavı gerçekleştirildi.

Ankara, İstanbul, İzmir, Karaman, Samsun, Gaziantep ve Diyarbakır’da eş zamanlı olarak gerçekleştirilen sınavlar pandemi kurallarına riayet edilerek düzenlendi.

Sınavlara girmeye hak kazanan ve başarılı olan herkesi tebrik ediyoruz.

25 Nisan 2021 - Antrenör Temel Eğitimi Sınavı Hakkında Duyuru

img-20210329-wa0003Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Anadolu Üniversitesi tarafından 25 Nisan 2021 tarihinde yapılacak olan Antrenör Temel Eğitimi sınavına, gerek sınava katılacak adayların gerek görevlilerin sağlığı açısından online (çevrimiçi) gerçekleştirilmesi kararı alınmıştır.

Sınav 25 Nisan 2021 tarihinde Anadolu Üniversitesi Çevrimiçi Sınav Sistemi (https://esinav.anadolu.edu.tr/) üzerinden yapılacaktır. Sınav sürecinin işleyişine ilişkin bilgiler Anadolu Üniversitesi Aday İşlemleri Sistemi (https://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr/) üzerinden yayınlanmıştır.

Devamını oku...

2. Kademe Temel Antrenörlük Uygulama Eğitimi Kurslarımız Başladı

img-20210327-wa00132. Kademe Temel Antrenörlük Uygulama Eğitimi kurslarımız başladı. 
 
Kurslara, Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü Antrenör Eğitimi Yönetmeliği gereğince, Gençlik ve Spor Bakanlığımızın açmış olduğu 2. Kademe Temel Eğitim sınavına katılarak başarılı olanlar, Spor Bilimleri Fakültesi ve Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu mezunları olup denklik başvurusu ile Temel Eğitimden muaf olanlar katılıyor.
 
Tüm eğitmenlerimize ve katılımcılarımıza başarılar diliyoruz. 

Yardımcı Antrenörlük Uygulamalı Eğitim Kursunun İzmir ve İstanbul Sınavları Yapıldı

ccd70988-b21a-4764-b27d-7540c13f6c66Gençlik ve Spor Bakanlığımızın açmış olduğu Temel Eğitim sınavına katılarak başarılı olan, Spor Bilimleri Fakültesi ve Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu mezunları için 1. Kademe Yardımcı Antrenörlük uygulamalı eğitim kursumuz İzmir ve İstanbul illerinde sona erdi.

Federasyonumuz Eğitim Kurulu tarafından eğitimleri online olarak gerçekleştirilen kursun sınavı ise Covid-19 pandemi kurallarına riayet edilerek yüz yüze yapıldı.

d0668c7c-4d72-4af3-ac48-e43cda142861

 

1. Kademe Yardımcı Antrenörlerimiz için Online Gelişim Seminerimiz Gerçekleştirildi

adsz tasarm - 2021-03-14t180219.864Eğitim Kurulumuz koordinasyonunda, 1. Kademe Yardımcı Antrenörlük Belgesine sahip olan ve 2. Kademe Temel Antrenörlük Uygulamalı Eğitim kurslarımıza katılmak isteyen adaylarımız için planlanan 1. Kademe Yardımcı Antrenörlerimiz için online gelişim seminerimiz gerçekleştirildi.

Dr. Olgun Kulaç ve Doç. Dr. Reşat Sadık’ın eğitmenliğinde gerçekleştirilen seminere antrenörlerimiz yoğun ilgi gösterdi. Seminerin ardından tüm katılımcılara ‘‘Online Seminer Katılım Belgesi’’ de gönderilecektir.

Eğitmenlerimize ve katılımcılara teşekkür ederiz.

1. Kademe Yardımcı Antrenörlük Uygulamalı Eğitim Kursunun Ankara Sınavı Yapıldı

3ec629a4-540a-4213-8162-0da4f71532f0Gençlik ve Spor Bakanlığımızın açmış olduğu Temel Eğitim sınavına katılarak başarılı olan, Spor Bilimleri Fakültesi ve Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu mezunları için 1. Kademe Yardımcı Antrenörlük uygulamalı eğitim kursumuz Ankara ilinde sona erdi.

Federasyonumuz Eğitim Kurulu tarafından eğitimleri online olarak gerçekleştirilen kursun sınavı ise bugün Covid-19 pandemi kurallarına riayet edilerek yüz yüze yapıldı.

Devamını oku...

2. Kademe Temel Antrenörlük Uygulama Eğitimi Kursları

1LÜTFEN DİKKAT! Aşağıda ilan edilen kurslar 2. Kademe Temel Antrenörlük Uygulama Eğitimi kurslarıdır.

Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü Antrenör Eğitimi Yönetmeliği gereğince bu kurslara sadece, T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığının açmış olduğu 2. Kademe Temel Eğitim sınavına katılarak başarılı olanlar, Spor Bilimleri Fakültesi ve Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu mezunları olup denklik başvurusu ile Temel Eğitimden muaf olanlar başvuru yapabilirler.

Katılım şartlarından biri olan 1. Kademe Yardımcı Antrenör Belgesine sahip iken Gelişim Seminerini almamış antrenörler kursa katılım sağlayamayacaktır.

Devamını oku...

1. Kademe Yardımcı Antrenörlük Uygulamalı Eğitim Kursumuz Bugün Başladı

1.kademe kurs 2Gençlik ve Spor Bakanlığımızın açmış olduğu Temel Eğitim sınavına katılarak başarılı olan, Spor Bilimleri Fakültesi ve Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu mezunları için 1. Kademe Yardımcı Antrenörlük uygulamalı eğitim kursumuz bugün başladı.

Federasyonumuz Eğitim Kurulu tarafından eğitimleri online, sınavı ise yüz yüze yapılacak olan eğitimin ilk günü Atilla Gürmen, Uğurcan Kirazcı ve Burak Taner eğitmenliğinde geçti. Kursumuzda sabah "Spor Dalı Oyun Kuralları", öğleden sonra "Özel Antreman Bilgisi" konuları işlendi.

Eğitmenlerimize ve katılımcılara teşekkürlerimizi iletiyoruz. 

1. Kademe Yardımcı Antrenörlerimiz için Online ‘‘Gelişim Semineri’’ Planlanmıştır

1. kademeDeğerli Antrenörlerimiz;

Eğitim Kurulumuz koordinasyonunda, 1. Kademe Yardımcı Antrenörlerimiz için online ‘‘Gelişim Semineri’’ planlanmıştır. 

Seminer 1. Kademe Yardımcı Antrenörlük Belgesine sahip olan ve 2. Kademe Temel Antrenörlük Uygulamalı Eğitim kurslarımıza katılmak isteyen adaylarımız içindir.

Seminer, TSF Antrenör Talimatımızda yer alan ve 2. Kademe Temel Antrenörlük Uygulamalı Eğitim kurslarımıza katılım şartlarından biri olan "Yardımcı antrenörlük belgesine sahip olduktan sonra en az bir gelişim seminerine katıldığını belgeleme" maddesinin yerine getirilmesi için planlanmıştır.

Devamını oku...

Satranç 1. Kademe Yardımcı Antrenörlük Uygulamalı Eğitim Kursları Başvuruları

antrenorluk kursu

LÜTFEN DİKKAT! Aşağıda ilan edilen kurslar 1. Kademe Yardımcı Antrenörlük Uygulama Eğitimi Kurslarıdır.

Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü Antrenör Eğitimi Yönetmeliği gereğince bu kurslara sadece, Gençlik Spor Bakanlığının açmış olduğu Temel Eğitim sınavına katılarak başarılı olanlar, Spor Bilimleri Fakültesi ve Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu mezunları başvuru yapabileceklerdir.

 

Bilgilendirme Metni için TIKLAYINIZ.

Devamını oku...

Antrenörlük 2021/1 Temel Eğitim Başvurusu

temel egitimAntrenörlerin ve antrenör adaylarının katılabileceği 2021/1 dönemi eğitim başvuruları başlıyor.

Antrenör Eğitimi Programı Temel Eğitimi, Anadolu Üniversitesi iş birliğinde uzaktan eğitim ile gerçekleşecektir.

Başvurularınızı 08-14 Şubat tarihleri arasında, "e-Devlet Kapısı-GSB-Spor Bilgi Sistemi" üzerinden yapabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için; http://sporegitim.gsb.gov.tr     İletişim

 

 

Devamını oku...

Eğiticilerin Eğitim Semineri

eiticilerin eitim semineriÖnemli Not:  Bu seminer; Kademeler arası gelişim semineri değildir.

Antrenörlük Kurslarında Satranç branşı uygulama derslerinde, eğitmen olarak görev almak isteyen antrenörlerimiz için 16 – 17 Ocak 2021 tarihleri arasında online olarak ‘Eğiticilerin Eğitim Semineri’ yapılacaktır.

Antrenör Kurslarımızda eğitmen olarak görev almak isteyen 2.Kademe ve üstü antrenörlerimiz, belirtilen koşullarda kayıt yaptırabilirler.

Bu seminerin geçerlilik süresi 15 Ocak 2023’dür. Seminerin geçerlilik süresi 2 yıldır. Daha önceki yıllarda gerçekleşen seminerlerin geçerlilik süresi dolmuştur.

Seminere son başvuru tarihi : 14.01.2021 (Katılım 100 kişi ile sınırlıdır, belirtilen tarihten önce kontenjanın dolması halinde kayıtlar kapatılacaktır.)

14.01.2021 saat 17.00 itibariyle kayıtlarımız kapanmıştır.

Devamını oku...

Temel Eğitim Telafi Sınavı Duyurusu

29 Kasım 2020 tarihinde gerçekleştirilen T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Antrenör Temel Eğitimi Sınavına giren ve başarılı olamayan adaylar ile antrenör temel eğitimine katılıp sınavına katılamayan Antrenör adayları için telafi sınavı yapılacaktır. 10 Ocak 2021 tarihinde gerçekleştirilecek olan Antrenör Temel Eğitimi telafi sınavı başvuruları 28.12.2020 – 04.01.2021 tarihleri arasında Anadolu Üniversitesi Sınav Hizmetleri Sayfası (https://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr/) üzerinden alınacaktır. Söz konusu telafi sınavı pandemi şartlarından dolayı bir defaya mahsus olarak yapılacaktır.

Sınav Süreci

Antrenör Temel Eğitimi Sınavı Sonuçları Açıklandı

antrenorlukAntrenör Eğitim Programı kapsamında düzenlenen Antrenör Temel Eğitimi sınavı sonuçları açıklandı. 29 Kasım 2020 tarihinde gerçekleştirilen 2020 Gençlik ve Spor Bakanlığı Antrenör Temel Eğitimi Sınavı sonuçları Anadolu Üniversitesi Aday İşlemleri Sistemi  (https://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr/) üzerinden yayınlanmıştır.

Devamını oku...