Eğitim Kurulu Duyuruları

2. Kademe Antrenörlerimiz için Online‘‘Gelişim Semineri’’ Planlanmıştır

bir balk ekleyin 30Değerli Antrenörlerimiz;

Antrenörlük Kursları 14.12.2019 Sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Antrenör Yönetmeliğine istinaden Temel Eğitim ve Uygulamalı Eğitim olmak üzere iki aşamalı olarak gerçekleşecektir. Temel Eğitimde başarılı olan adaylar ilgili federasyonca açılacak olan uygulama eğitimine katılabileceklerdir. Uygulama eğitimi sonunda yapılacak sınavda başarılı olanlar antrenörlük belgesi alabileceklerdir.

Bilgi için:http://sporegitim.gsb.gov.tr/

TSF Antrenör Talimatına göre, Antrenör eğitim programı kademeleri arasında geçiş işlemleri MADDE 16-3/c’yegöre üst kademeye (3. Kademe’ye) geçiş şartlarından biri olan ‘‘antrenörlük belgesine sahip olduktan sonra en az iki gelişim seminerine katıldığını belgeleme şartı’’ nedeni ile Türkiye Satranç Federasyonu olarak Eğitim Kurulumuz koordinasyonunda, 2. Kademe antrenörlerimiz için online  ‘‘Gelişim Semineri’’ planlanmıştır.

Devamını oku...

1. Kademe Antrenörlerimiz için Online‘‘Gelişim Semineri’’ Planlanmıştır

bir balk ekleyin 29Değerli Antrenörlerimiz;

Antrenörlük Kursları 14.12.2019 Sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Antrenör Yönetmeliğine istinaden Temel Eğitim ve Uygulamalı Eğitim olmak üzere iki aşamalı olarak gerçekleşecektir. Temel Eğitimde başarılı olan adaylar ilgili federasyonca açılacak olan uygulama eğitimine katılabileceklerdir. Uygulama eğitimi sonunda yapılacak sınavda başarılı olanlar antrenörlük belgesi alabileceklerdir.

Bilgi için:http://sporegitim.gsb.gov.tr/

TSF Antrenör Talimatına göre, Antrenör eğitim programı kademeleri arasında geçiş işlemleri MADDE 16-3/b’yegöre üst kademeye (2. Kademe’ye) geçiş şartlarından biri olan ‘‘antrenörlük belgesine sahip olduktan sonra en az bir gelişim seminerine katıldığını belgeleme şartı’’ nedeni ile Türkiye Satranç Federasyonu olarak Eğitim Kurulumuz koordinasyonunda, 1. Kademe antrenörlerimiz için online  ‘‘Gelişim Semineri’’ planlanmıştır

TSF Antrenör Talimatı

Devamını oku...

Antrenörler için Temel Eğitim Başvurusu Tamamlandı

adsz tasarm - 2020-08-25t101559.596Yeni Antrenör Eğitim Programı kapsamında düzenlenmiş olan Temel Eğitim ve sınav başvurusu sona ermiş olup, Spor Bilgi Sistemi/Spor Elemanı/Temel Eğitim Başvurularım ekranında başvuruları onaylanan Antrenör adayları Anadolu Üniversitesi/Açıköğretim Fakültesi/e-kampüs sistemine aktarılmıştır.

Temel eğitim başvurusu kabul edilen adaylar Anadolu Üniversitesi/e-Kampüs sistemine e-Devlet kapısı şifreleriyle giriş yapabileceklerdir. E-kampüs kaydını gerçekleştiren adaylara başvurduğu kademe ile ilgili eğitim dokümanları(e-kitap, ders anlatım videoları, soru çözümleri vb.) erişime açılacaktır. Adaylar kademelere göre hazırlanan fiziki kitapları e-Kampüs sistemine kayıt olduktan 15 gün sonra sınava girmeyi beyan ettiği ilin Anadolu Üniversitesi/Açıköğretim bürolarından teslim alabileceklerdir.              

E-kampüs sistemi, eğitim ve sınava ilişkin duyuru, bilgilendirmeler Anadolu Üniversitesi tarafından yapılacaktır.

Tüm adaylara başarılar dileriz.

Antrenör eğitim programı hakkındaki sorularınız için tıklayınız.

Kaynak

3 ve 4. Kademe Antrenörlerimiz için Düzenlenen Gelişim Seminerimiz Sona Erdi

ekran resmi 2020-09-02 18.59.553 ve 4. kademe antrenörlerimiz için ikincisini düzenlediğimiz online gelişim seminerimiz sona erdi.  31 Ağustos 2020 tarihinde 19.00 - 21.00 saatleri arasında FM Ata Seçer’in “Açılış Hazırlığı” konusu ile başlayan seminerimiz, 1 Eylül’de 19.00 – 21.00 saatleri arasında FM Yasin Emrah Yağız’ın “Oyun Ortası Çalışması” ile devam etti. Gelişim seminerimiz Antrenörler Kurulu Başkanımız IM Yakup Erturan’ın 2 Eylül tarihinde 19.00 – 21.00 saatleri arasında gerçekleştirilen “Oyun Sonu Çalışması” ile sona erdi.

Federasyonumuz tarafından antrenörlerimizin gelişimi için düzenlenen ve birbirinden önemli konuların anlatıldığı seminere katılımcılar yoğun ilgi gösterdi.

Tüm katılımcılarımıza ve eğitmenlerimize teşekkürlerimizi iletiyoruz.

Devamını oku...

2. Kademe Antrenörlerimiz için Olan Gelişim Seminerimiz Sona Erdi

ekran resmi 2020-08-30 11.39.282. kademe antrenörlerimiz için ikincisini düzenlediğimiz online gelişim seminerimiz sona erdi. Seminerimiz 10.00 – 12.00 saatleri arasında "İyi at kötü fil - Oyun ortası ve oyun sonunda fil çifti" konularıyla As Başkanımız FT Nilüfer Çınar Çorlulu tarafından başladı ve 14.00 – 17.00 saatleri arasında Eğitim Kurulu Başkanımız Dr. Olgun Kulaç eğitmenliğinde "Satrançta planlama"konusuyla sona erdi. Birbirinden önemli konuların anlatıldığı seminerlerimiz antrenörlerimiz tarafından yoğun ilgi gördü.

Tüm katılımcılara ve eğitmenlerimize teşekkürlerimizi iletiyoruz.

Devamını oku...

3 ve 4. Kademe Antrenörlerimiz için İkinci Gelişim Semineri

 

ikinci geliim semineriDeğerli Antrenörlerimiz;

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın yeni antrenör eğitim sistemi, 10 gün başvuru, 2 ay 10 gün eğitim ile 10 gün sınav ve değerlendirme süreci olmak üzere 3 aylık bir süreyi kapsayacaktır.

Antrenörlük mesleğine adım atmak isteyenler ve mevcut antrenör belgesinin kademesini yükseltmek isteyenlerden muafiyet hakkı bulunmayanlar, 26 Ağustos - 6 Eylül 2020 tarihleri arasında; e-Devlet Kapısı veya GSB-Spor Bilgi Sistemi üzerinden başvuru yapabilecekler.

Devamını oku...

2. Kademe Antrenörlerimiz için İkinci Gelişim Semineri

bir balk ekleyin 26Değerli Antrenörlerimiz;

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın yeni antrenör eğitim sistemi, 10 gün başvuru, 2 ay 10 gün eğitim ile 10 gün sınav ve değerlendirme süreci olmak üzere 3 aylık bir süreyi kapsayacaktır.

Antrenörlük mesleğine adım atmak isteyenler ve mevcut antrenör belgesinin kademesini yükseltmek isteyenlerden muafiyet hakkı bulunmayanlar, 26 Ağustos-06 Eylül 2020 tarihleri arasında; e-Devlet Kapısı veya GSB-Spor Bilgi Sistemi üzerinden başvuru yapabileceklerdir.

Devamını oku...

Antrenörlük Kursları Başlıyor

adsz tasarm - 2020-08-25t101559.596Gençlik ve Spor Bakanlığı, antrenörlerin gelişimine katkı sağlamak amacıyla teorik ve pratik eğitim olmak üzere 2 aşamalı eğitim düzenleyecek.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın yeni antrenör eğitim sistemi, 10 gün başvuru, 2 ay 10 gün eğitim ile 10 gün sınav ve değerlendirme süreci olmak üzere 3 aylık bir süreyi kapsayacak.

Antrenörlük mesleğine adım atmak isteyenler ve mevcut antrenör belgesinin kademesini yükseltmek isteyenlerden muafiyet hakkı bulunmayanlar, 26 Ağustos-06 Eylül 2020 tarihleri arasında; e-Devlet Kapısı veya GSB-Spor Bilgi Sistemi üzerinden başvuru yapabilecekler.

2 ay 10 gün sürecek teorik eğitim, Anadolu Üniversitesi ile imzalanan protokol kapsamında Açıköğretim Fakültesi tarafından yürütülecek ve uzaktan eğitim modeli ile gerçekleştirilecek.

Devamını oku...

ANTRENÖRLÜK KURSLARI DUYURUSU

adsz tasarm 82Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve 14.12.2019 tarihinde yürürlüğe giren Antrenör Eğitim Yönetmeliği uyarınca antrenör kursları ve kayıtları  e-Devlet Spor Bilgi Sistemi üzerinden yapılacaktır.

Spor Bilgi Sisteminden alınacak kursiyer başvurularında adli sicil kaydı, lise mezuniyet belgesi, yükseköğretim mezun belgesi ve sportif ceza kaydı sorguları e-Devlet otomasyon sistemi üzerinden gerçekleştirilecektir. Başvuru dönemlerinde mağduriyet yaşanmaması için belirtilen sorguların e-Devlet sisteminde güncel olması, bilgileri güncel olmayan ve kurslara başvuru yapacak olan vatandaşlarımızın bu bilgilerini ilgili kurumlardan güncellemeleri önemle duyurulur. 

Açılacak kurslarla ilgili detaylı bilgiler daha sonra sayfamızda ilan edilecektir.

Beşincisini Düzenlediğimiz Online Gelişim Seminerimiz Sona Erdi

adsz tasarm 791 ve 2. kademe antrenörlerimiz için beşincisini düzenlediğimiz online gelişim seminerimiz sona erdi. Seminerimiz 10.00 – 12.00 saatleri arasında Şaha Karşı Atak konusuyla As Başkanımız FT Nilüfer Çınar Çorlulu tarafından başladı ve 14.00 – 17.00 saatleri arasında FT Ata Seçer eğitmenliğinde Satranç Stratejileri konusuyla sona erdi. Birbirinden önemli konuların anlatıldığı seminerlerimiz antrenörlerimiz tarafından yoğun ilgi gördü.

 

Semineri başarıyla tamamlayan antrenörlerimizin katılım belgeleri adreslerine kargo ile gönderilecektir.

Tüm katılımcılara ve eğitmenlerimize teşekkürlerimizi iletiyoruz.

Fotoğraf Galerisi

Devamını oku...

Satranç ve Psikoloji & Satrançta Başarı ve Yetenek & Dikkat Testi

Türkiye Satranç Federasyonu Eğitim Kurulu Başkanı Dr. Olgun Kulaç tarafından hazırlanan Satranç ve Psikoloji & Satrançta Başarı ve Yetenek & Dikkat Testi konulu verilere aşağıdaki başlıklardan ulaşabilirsiniz.

Satranç ve Psikoloji  Satrançta Başarı   Dikkat Testi  (İçeriği etkinleştir seçerek, slayt gösterisi başlat ile ilerleyiniz.)