2. Kademe Antrenörlerimiz için İkinci Gelişim Semineri

bir balk ekleyin 26Değerli Antrenörlerimiz;

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın yeni antrenör eğitim sistemi, 10 gün başvuru, 2 ay 10 gün eğitim ile 10 gün sınav ve değerlendirme süreci olmak üzere 3 aylık bir süreyi kapsayacaktır.

Antrenörlük mesleğine adım atmak isteyenler ve mevcut antrenör belgesinin kademesini yükseltmek isteyenlerden muafiyet hakkı bulunmayanlar, 26 Ağustos-06 Eylül 2020 tarihleri arasında; e-Devlet Kapısı veya GSB-Spor Bilgi Sistemi üzerinden başvuru yapabileceklerdir.

2 ay 10 gün sürecek teorik eğitim, Anadolu Üniversitesi ile imzalanan protokol kapsamında Açıköğretim Fakültesi tarafından yürütülecek ve uzaktan eğitim modeli ile gerçekleştirilecektir.

Teorik eğitimde başarılı olan adaylar ilgili federasyonca açılacak olan uygulama eğitimine katılabilecekler. Uygulama eğitimi sonunda yapılacak sınavda başarılı olanlar antrenörlük belgesi alabileceklerdir.

Açıköğretim Fakültesi tarafından gerçekleştirilecek uzaktan eğitim modeli ile 5 farklı modülden (Spor ve Sağlık Bilimleri, Antrenman ve Hareket Bilimleri, Spor Yönetimi, Sporda Öğrenme ve Öğretme ile Sporda Psiko-Sosyal Alanlar) oluşan 5 kitap, 5 antrenörlük kademesi için toplam 24 kitap hazırlandı. Temel eğitime katılacak adaylar her kademe için aynı modüllerden farklı kitap setinden yararlanacak. Temel eğitimde uzmanlar tarafından hazırlanan kitapların yanı sıra yazılı, işitsel ve görsel olarak tüm e-öğrenme materyalleri de adayların hizmetine sunulacak.

Temel eğitim sürecinde kullanılacak kitapların hazırlık sürecinde, spor bilimleri alanında eğitim veren farklı üniversitelerden 121 akademisyen bölüm yazarı, 24 akademisyen kitap editörü, 5 akademisyen ise baş editör olarak görev aldı. Spor Bilimleri alanında hazırlanan söz konusu 24 kitap, şimdiye kadar hazırlanan en önemli referans kaynak niteliğinde görülüyor.

Konuyla ilgili detaylar için http://sporegitim.gsb.gov.tr/ adresi ziyaret edilebilir.

Kaynak: https://www.gsb.gov.tr/HaberDetaylari/1/1/198666/yeni-antrenor-egitim-sisteminde-temel-egitim-basliyor.aspx

Yeni Antrenör Eğitimi Yönetmeliğine Göre Antrenör Eğitim Sistemi kataloğu için tıklayınız. 

TEMEL EĞİTİM BAŞVURUSU YÖNLENDİRMESİ İÇİN TIKLAYINIZ.

ANTRENÖR EĞİTİM PROGRAMI HAKKINDA SORULARINIZ İÇİN TIKLAYINIZ. 

Antrenör Eğitim Yönetmeliğinin Antrenör eğitim programı kademeleri arasında geçiş işlemleri MADDE 19’a göre üst kademeye geçiş şartlarından biri olan ‘‘antrenörlük belgesine sahip olduktan sonra en az iki gelişim seminerine katıldığını belgeleme şartı’’ nedeni ile Türkiye Satranç Federasyonu olarak Eğitim Kurulumuz koordinasyonunda, 2. Kademe antrenörlerimiz için 2. online  ‘‘Gelişim Semineri’’ planlanmıştır(seminere ilk kez katılacak 2. Kademe antrenörlerimiz için daha sonra ikinci bir gelişim semineri yapılacaktır fakat ilk kez gelişim semineri alacak olan 2. Kademe antrenörler bir seminer aldıkları için şu an açılan Temel Eğitim kursuna katılamayacaklardır)

2. kademe vizeli antrenörlerimizi kapsayan gelişim semineri için;

 • Katılım 100 kişi ile sınırlıdır.
 • Seminere dönem vizesi olan antrenörler katılabilecektir. Kontrol ediniz : https://lisans.tsf.org.tr/online/
 • Başvurular e-devlet üzerinden “Gençlik ve Spor Bakanlığı/Spor Bilgi Sistemi” ne girilerek yapılacaktır.
 • Son başvuru tarihinden sonra kayıt işlemleri sistem üzerinden otomatik olarak kapanacağından bu tarihten sonra hiçbir şekilde işlem yapılamayacaktır.
 • Son başvuru tarihinden önce kontenjanın dolması halinde kayıtlar kapanacaktır.

*Kayıt Başlangıç tarihi: 26.08.2020

*Kayıt Bitiş tarihi: 28.08.2020

- Seminer Kayıt İşlemleri: https://www.turkiye.gov.tr/

- Yukarıda gösterilen linkten arama kısmına “spor bilgi sistemi” yazılır.

- Daha sonra “Spor Bilgi Sistemi (Gençlik ve Spor Bakanlığı)” linkini tıklayınız.

- Açılan sayfada “Uygulamaya git” kısmını tıklanır.

- ‘‘Spor Elemanı’’ ardından “Seminer Başvuru” tıklandıktan sonra "SATRANÇ 2. Kademe Antrenörler İçin Gelişim Semineri-2” açılarak buradan seminere ön kayıt işlemlerinizi kendiniz gerçekleştireceksiniz. Kayıt tamamlandıktan sonra aşağıda belirtildiği şekilde ödeme yaparak kaydınızı tamamlayınız. (Kaydınızı tamamladıktan sonra kayıtlar kapanmadan ödemenizi aşağıda belirtilen şekilde yapmanız gerekmektedir.)

 • Lütfen ödeme hakkındaki bilgileri dikkatli okuyunuz. Ödemeler kesinlikle hesaba HAVALE veya EFT şeklinde yapılmayacaktır.

Ödemeler kayıt sırasında girmiş olduğunuz e-posta adresinize sistem tarafından otomatik gönderilen(başvurularım kısmından da kontrol edebilirsiniz) 

REFERANS NUMARASI ile Banka gişelerinden 6T ekranından 2695 kurum kodu ile fatura ödemesi şeklinde 100 TL olarak yapılacaktır. İş Bankası Internet şubesinden ödeme yapacak kursiyerler, "Ödemeler/Fatura/Anında Fatura Ödeme" seçeneğinden referans numarası ile Türkiye Satranç Federasyonu'nu seçerek ödeme yapabilirler.

 • İlgili kademedeki tüm katılımcılara ‘‘Seminer Katılım Belgesi’’ verilecektir.

SEMİNER PROGRAMI (2. Kademe Antrenörler için)

TARİH

EĞİTMEN

KONU

29 Ağustos 2020

Saat:10:00-12.00

Nilüfer Çınar Çorlulu

 • İyi at kötü fil
 • Oyun ortası ve oyun sonunda fil çifti

29 Ağustos 2020 Saat:14:00- 17:00

Reşat Sadık

 • Satrançta beraberlik

30 Ağustos 2020 Saat:10:00-12:00

Nilüfer Çınar Çorlulu

 • İyi at kötü fil
 • Oyun ortası ve oyun sonunda fil çifti

30 Ağustos 2020 Saat:14:00-17:00

Olgun Kulaç

 • Satrançta planlama
 • Sınırlı sayıda katılım nedeniyle ödeme yaptıktan sonra iade talebinde bulunanların iade işlemi yapılmayacaktır.

Bilgi için : Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

ÖNEMLİ !!!  Online Seminer için Kurulum ile ilgili detayları lütfen dikkatlice takip ediniz.

Seminer Microsoft Teams uygulamasında online olarak yapılacağı için antrenörlerimizin uygulamaya bağlanacağı sisteme tanıtılacak bir mail adresi gerekmektedir. Bu nedenle e-devlet üzerinden kayıt olurken uygulamada kullanacağınız mail adresinin aynı olması gerekmektedir. Her katılımcının kendisine ait mail adresi olmalıdır. Aynı mail adresini birden fazla katılımcı için kullanmayınız. Uygulamayı kullanarak daha önce seminere katılan antrenörlerimiz seminere kayıt olurken aynı mail adresi ile kayıt olurlarsa bu işlemi yapmalarına gerek kalmayacaktır.

 • Kesinleşecek katılımcı listesinin ardından katılımcıların kayıt sırasında girmiş oldukları e-posta adreslerine Microsoft Teams üzerinden seminer katılım daveti gönderilecektir.

Dersler Microsoft Teams programı üzerinden yapılacaktır. Bu nedenle katılımcıların bu programı daha önceden bilgisayarlarına indirmeleri ve kurmaları önem taşımaktadır.  Bu davetiye linki aracılığı ile Microsoft Teams'e bağlanabilmeniz mümkün olacaktır. 

Derslere cep telefonu ile katılım kabul edilmeyecektir.

Mail hesaplarınız Microsoft dışı hesaplar (@yahoo.com, @gmail.com vb) ise ilk bağlantı sırasında Microsoft hesabı oluşturmanız istenecektir. Burada oluşturacağınız hesap ile teamse bağlanabileceksiniz.

Microsoft Hesabınız Yoksa İzlenecek Adımlar

Microsoft hesabına sahipseniz (@hotmail.com, @outlook.com vb) gelen davetiye linkini tıklayarak teamse katılabileceksiniz. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan birisi daha önce bu hesaplarınızla teamse bağlanmış iseniz karşınıza bağlanmak istediğiniz teams organizasyonunda Türkiye Satranç Federasyonu'nu seçmeniz olacaktır.

Microsoft Hesabınız Varsa İzlenecek Adımlar

Kesinleşecek katılımcı listesinin ardından katılımcılar kayıt sırasında belirtmiş oldukları e-posta adresleri ile dahil olacakları gruplara ekleneceklerdir. 

Kayıt olurken kullanıcı adı kısmına Ad ve Soyad bilginizi yazmanız ayrıca İş/Okul seçeneğinden ''iş'' seçmeniz gerekmektedir.

Teams İndir