Mobile menu

1 ve 2. Kademe Antrenör Gelişim Semineri

bir balk ekleyin 19

Değerli antrenörlerimiz;

Evde kaldığımız bu süreci en iyi şekilde değerlendirmek için birbirinden önemli online eğitimler gerçekleştiriyoruz.

Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Antrenör Eğitim Yönetmeliğinin Geçici 3. maddesi gereğince yeni düzenlemeler yapılıncaya kadar antrenör kursları açılamayacaktır. Yeni kurslar yayımlanan yeni yönetmelik ve Federasyonumuzca hazırlanacak talimat gereğince açılabilecektir. Yeni kurslarda Federasyonumuzca sadece uygulama eğitimleri yürütülecektir.

Tüm kademeler için kurslarımızın temel eğitim bölümü uzaktan eğitim yöntemiyle Bakanlığımız tarafından yetkilendirilecek eğitim kurumu tarafından beş kademe olarak yapılacaktır.

 

Federasyonumuzca verilecek uygulama eğitimlerine katılabilmek için kursiyerlerin temel eğitim derslerini  uzaktan eğitim ve yapılacak merkezi sınav yoluyla başarıyla tamamlamış olmaları gerekmektedir. Duyurular Bakanlığımızca eş zamanlı web sitemizde ilan edilecektir.

Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Antrenör Eğitim Yönetmeliğinin Antrenör eğitim programı kademeleri arasında geçiş işlemleri

MADDE 19’a göre üst kademeye geçiş şartlarından biri olan ‘‘antrenörlük belgesine sahip olduktan sonra en az iki gelişim seminerine katıldığını belgeleme şartı’’ nedeni ile daha önce muhtelif illerimizde planlanan Gelişim Seminerlerimiz yeni koronavirüs (COVID19) salgını nedeniyle iptal edilmiştir.

Bu nedenle Türkiye Satranç Federasyonu olarak Eğitim Kurulumuz ve Antrenörler Kurulumuz koordinasyonunda, online ‘‘Gelişim Seminerleri’’ planlanmıştır.

  • Dersler Windows Teams programı üzerinden yapılacaktır (bu nedenle katılımcıların bu programı daha önceden indirmeleri ve kurmaları gerekmektedir)
  • Katılım 35 kişi ile sınırlıdır.
  • Seminere vizesi olmayan antrenörler katılamayacaktır.
  • Başvurular e-devlet üzerinden “Gençlik ve Spor Bakanlığı/Spor Bilgi Sistemi” ne girilerek yapılacaktır. Spor Bilgi Sistemi üzerinden ön kayıt yaptırmayan katılımcıların başvuruları dikkate alınmayacaktır. Son başvuru tarihinden sonra kayıt işlemleri sistem üzerinden otomatik olarak kapanacağından bu tarihten sonra hiçbir şekilde işlem yapılamayacaktır. Son başvuru tarihinden önce kontenjanın dolması halinde kayıtlar kapanacaktır.

- Seminer Kayıt İşlemleri: https://www.turkiye.gov.tr/

- Yukarda gösterilen linkten arama kısmına “spor bilgi sistemi” yazılır.

- Daha sonra “Spor Bilgi Sistemi (Gençlik ve Spor Bakanlığı)” linkini tıklayınız.

- Açılan sayfada “Uygulamaya git” kısmını tıklanır.

- ‘‘Spor Elemanı’’ ardından “Seminer Başvuru” tıklandıktan sonra "Satranç 1 ve 2. kademe Antrenör Gelişim Semineri” açılarak buradan seminere ön kayıt işlemlerinizi kendiniz gerçekleştireceksiniz.

  • Lütfen ödeme hakkındaki bilgileri dikkatli okuyunuz. Ödemeler kesinlikle hesaba HAVALE veya EFT şeklinde yapılmayacaktır. Ödemeler kayıt sırasında vermiş olduğunuz e-posta adresinize gelen REFERANS NUMARASI ile Banka gişelerinden 6T ekranından 2695 kurum kodu ile fatura ödemesi şeklinde 100 TL olarak yapılacaktır. İş Bankası Internet şubesinden ödeme yapacak kursiyerler, "Ödemeler/Fatura/Anında Fatura Ödeme" seçeneğinden referans no ile Türkiye Satranç Federasyonu'nu seçerek ödeme yapabilirler.
  • Kesinleşecek katılımcı listesinin ardından katılımcıların kayıt sırasında girmiş oldukları e-posta adreslerine Microsoft Teams üzerinden katılım daveti gönderilecektir.
  • Tüm katılımcılara ‘‘Seminer Katılım Belgesi’’ verilecektir.

SEMİNER PROGRAMI (1 ve 2. kademe Antrenörler için)

TARİH

EĞİTMEN

KONU

25 Nisan 2020

Saat: 10:00-12.00

Nilüfer Çınar Çorlulu

Zayıf Kareler, Açık hatlar

25 Nisan 2020 Saat:14:00- 17:00

Reşat Sadık

Açılışlar

26 Nisan 2020 Saat:10:00-12:00

Nilüfer Çınar Çorlulu

Taşların kötü durumu, Taktik öğeler

26 Nisan 2020 Saat:14:00-17:00

Olgun Kulaç

Satranç Kuralları, Piyon Oyun Sonları

  • Dersler 40 dk. olarak yapılacak olup 20 dk. ders arası verilecektir.
  • Derslere cep telefonu ile katılım kabul edilmeyecektir.

3. ve 4. kademe antrenörlerimiz için gerçekleştireceğimiz seminer başvuruları ve program bu seminerin ardından ilan edilecektir.

Bilgi için: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.