Mobile menu

Pandemi Sürecinde Turnuva Düzenleme Esasları

adsz tasarm - 2020-08-19t103109.313Kıymetli Satranç Ailemiz,

Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Covid-19 Pandemi sürecinde evde kaldığımız günlerde online turnuvalar ve kampanyalar ile dijital ortam üzerinden bir arada olmaya devam ettik. Bu süreçte online turnuvalar ile 10 binin üzerinde sporcumuz hamle yaptı. Satranç ailemiz olarak, sizlerle turnuva salonlarında bir arada olmayı, turnuva heyecanını birlikte yaşamayı çok özledik. Şimdi yeni normal döneminde Covid-19 Çalışma Prensipleri Komisyonunun uygun gördüğü öneriler doğrultusunda yeniden bir arada olma zamanı.

“Maskeni tak, mesafeni koru ve hamleni yap” sloganı ile komisyonumuzun aldığı önerilere riayet ederek satranç taşlarına dokunmanın, bir arada olmanın mutluluğunu yaşayacağız. Geçtiğimiz günlerde düzenlediğimiz 2020 Hakem Kurslarımız komisyonumuzun hazırlamış olduğu rehber doğrultusunda gerçekleştirilmiş ve başarıyla tamamlanmıştır. Bu kursun sağlıklı bir şekilde sona ermesi bizlere düzenlenmesi planlanan turnuvalar için umut olmuştur.

Covid-19 Çalışma Prensipleri Komisyonumuz tarafından alınan öneriler ve Yönetim Kurulumuz tarafından alınan kararlar Covid-19’un Dünya ve Türkiye’deki etkilerinin değişimine bağlı olarak düzenli olarak güncellenmektedir.

Devletimiz tarafından alınan kararlar doğrultusunda 1 Haziran 2020 tarihi itibarıyla ülke genelinde yeni normalleşme sürecinde düzenlenmesi düşünülen turnuvalara ilişkin, usul ve esaslarla ilgili olarak TSF Covid-19 Çalışma Prensipleri Komisyonu aşağıdaki maddelerin uygulanmasını uygun görmüştür. Yeni bir rehber yayınlanana kadar turnuvalar bu rehber doğrultusunda düzenlenecektir. 

Turnuva Düzenleme Esasları için tıklayınız

Sağlık Bakanlığı Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi

Sağlık Bakanlığı COVID-19 Kapsamında Büfe, Kantin ve Bayiler İçin Alınacak Korunma Önlemleri