Mobile menu

Türkiye Satrançla Tek Yürek Oluyor !

 

whatsapp image 2023-02-24 at 14.23.08Türkiye Satranç Federasyonu gönüllüleriyle afetzede çocuklarımıza satranç eğitimi verecek, eğitimler tüm Türkiye’de KYK yurtlarında hayata geçirilecek. Federasyonumuz yaşanan deprem felaketlerinin ardından afet bölgelerinden gelerek Yüksek Öğrenim ve Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) yurtlarında misafir edilen afetzede çocuklarımıza yönelik Türkiye genelinde, gönüllülük esasına dayalı satranç eğitim projesini hayata geçiriyor. Bu kapsamda satranç öğretebilecek gönüllülerimiz afet bölgesinden gelen çocuklarımıza satranç eğitimleri verecek.

 

 

Siz de gelecek için bir hamle yapın ve gönüllü olun!

İlk olarak Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Esenboğa Kampüsü KYK yurdunda başlattığımız proje, şimdi adım adım Türkiye genelindeki tüm KYK yurtlarında yaygınlaştırılıyor.

Satranç eğitimleri için uygun olan KYK’larda ‘Satranç Sınıfları’ kurulacak, ‘Satranç Köşeleri oluşturacak.

Haydi birlikte geleceğe bir hamle yapalım!

Tüm satranç ailemize sesleniyoruz. Gelin, siz de tüm Türkiye’de KYK yurtlarında hayata geçireceğimiz satranç eğitimlerinde gönüllü eğitmen olun! Camiamızın değerli kulüpleri, antrenörlerimiz, hepinizi bekliyoruz. Siz de aramıza katılın ve satrancın aydınlığını çocuklarımızın hayatına taşıyalım!

Eğitim projemize gönüllü eğitmen olarak katılmak istiyorsanız aşağıda linki bulunan başvuru sayfası üzerinden form doldurarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

BAŞVURU SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ! 

Gençlik ve Spor Bakanlığımız, Federasyonumuz ve İl Temsilciliklerimizin koordinasyonunda yürütüceğimiz projede ihtiyaç duyulan yerlerde görevlendirilmek üzere siz değerli gönüllülerimizle iletişime geçeceğiz.

Haydi Türkiye, zorluklar bir olunca, beraber olunca aşılıyor. Şimdi ‘tek yürek’ olma, şimdi dayanışma, şimdi yardımlaşma zamanı! Elbirliğiyle, güç birliği ile geleceğimizin teminatı çocuklarımız için şimdi harekete geçme zamanı.

Biliyoruz ki değerli satranç ailemizle, yürekle çalışarak, çocuklarımızın, ailelerimizin yanında olacağız. Milletçe asla unutamayacağımız bu dönemde acıların üstesinden beraber geleceğiz. Şimdi yola çıkmamız için değerli katkılarınızı bekliyoruz.