Aday Hakem ve Hakem Gelişim Kursları Başlıyor

duyurukurslargorselAday Hakem ve Hakem Gelişim Kursları’nın, Federasyonumuz COVID-19 Çalışma Prensipleri Komisyonu’nun almış olduğu tavsiye kararlar ve hazırlamış olduğu rehber doğrultusunda düzenlenmesine karar verilmiştir.

Devamını oku...

Avrupa Satranç Birliği Hakem Konseyi Online Hakem Sertifikasyon Kursu

ecu arbiter councilAvrupa Satranç Birliği Hakem Konseyi (ECU-AC) tarafından 27 - 30 Ocak 2021 tarihleri arasında Online Hakem Sertifikasyon Kursu gerçekleştirilecektir.

Avrupa Satranç Birliği'nin düzenleyeceği online turnuvalarda görev almak isteyen, FA ve IA unvanına sahip hakemlerin yararlanabileceği kursa son başvuru tarihi 14 Ocak 2021'dir.

Detaylı bilgi almak için burayı tıklayınız.

İlgilenen FA ve IA hakemlerimize duyurulur.

Ulusal, FA ve IA Hakemlerimizin Dikkatine !

fide kart15-22 Ekim 2011 tarihleri arasında Krakow / Polonya’da düzenlenen 82. FIDE Kongresi'nde alınan karar doğrultusunda Ulusal (NA), FIDE (FA) ve International (IA) hakemlerin bir defaya mahsus olmak ve 01.01.2013 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere hakem lisans ücreti yatırmaları gerekmektedir. Lisans ücretlerini yatıran hakemler aşağıdaki listede yeşil ile gösterilmiştir. Lütfen kontrol ediniz. Bilgilerde yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. ve Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine mail gönderebilirsiniz.

xlsÜCRET YATIRAN HAKEMLER (04.06.2021)
unlem  FIDE'ye bir sonraki gönderim 01.07.2021 tarihinde yapılacaktır.

Devamını oku...

Ulusal Hakemlik Kursları (2) Hk.

tasarm2002Değerli Hakemlerimiz,

13 - 15 Kasım 2020 tarihleri arasında Hatay, İstanbul ve Samsun illerinde düzenlenmesi planlanan Ulusal Hakemlik Kursları'nın kayıt süreleri sona ermiştir.

Yeterli sayıda kayıt olmaması nedeniyle Samsun ilinde açılması planlanan Ulusal Hakemlik Kursu iptal edilmiştir.

Söz konusu kurslara, Hatay ve İstanbul illerinde katılacak olan tüm hakemlerimize başarılar dileriz.

2020 Yılı 2nci Grup Ulusal Hakemlik Kursları - Güncelleme

tasarm2002Değerli Hakemlerimiz,

2020 yılı 2nci grup Ulusal Hakemlik Kursları, Federasyonumuzun COVID-19 Çalışma Prensipleri Komisyonu'nun almış olduğu tavsiye kararlar ve hazırlamış olduğu rehber doğrultusunda, 13 - 14 - 15 Kasım 2020 tarihlerinde, Hatay (Doğa Koleji / Defne), İstanbul (Semiha Kibar Uygulama Oteli / Tuzla) ve Samsun'da (Satranç İl Temsilciliği Salonu / Bowling Salonu Binası 2nci Kat / İlkadım) gerçekleştirilecektir.

Söz konusu kurslara, güncel norm tablosuna göre, üç veya daha fazla ulusal normu ya da iki turnuva normu olan il hakemleri katılabilecektir. Bu durumdaki hakemlerimiz için son başvuru tarihi 09 Kasım saat 17:00'dır.

Ayrıca, bir ulusal bir gelişim kursu normu olan hakemlerimiz de, ön başvuru için katılmak istedikleri ili belirterek "Katılım Şartları ve Detaylar" sayfasında belirtilen şekilde başvurularını ilgili e-posta adresine gönderebilirler.

09 Kasım saat 17:00'dan sonra kesin kayıt sayısı 10'un altında olan kurslar için, ön kayıt sırasına göre, kontenjan dahilinde ve kurs için gerekli belgelerini göndermiş olmaları durumunda kurs listesine eklenecektir.

Güncel Norm Tablosu  |  Rehber  | Katılım Şartları ve DetaylarBaşvuru Listesi | Kurs Programı

* Semiha Kibar Uygulama Oteli'nde konaklama yapmak isteyen katılımcılar, Bilge İbrahim Özel (505 357 56 45) ile iletişime geçebilirler.

Güncelleme: İstanbul ve Samsun illeri, 1 ulusal 1 gelişim normu olan hakemlerin katılımına açılmıştır. Bu durumda olan hakemlerimiz sadece İstanbul ve Samsun illerine, 11 Kasım 2020 saat 17:00'a kadar "Katılım Şartları ve Detaylar" bölümünde belirtilen şekilde kayıt yapabilirler.

Karma Turnuvalar ve Tornelo Semineri

karma turnuvalar - tornelo seminer 5Pandemi süreciyle birlikte düzenlenmesi artan karma turnuvalarla ilgili olarak Merkez Hakem Kurulumuz (MHK) tarafından hakemlerimize "Karma Turnuvalar ve Tornelo" semineri verildi.

28 Ekim - 3 Kasım 2020 tarihlerinde Microsoft Teams üzerinden gerçekleştirilen seminerlerin ilkinde 298, ikincisinde 180 hakemimiz yer aldı. MHK Başkanı IA İsmail Çalışkan'ın sunum yaptığı seminerde MHK Asbaşkanı IA Mustafa İmamoğlu, MHK üyeleri IA Bilge İbrahim Özel, IA Yasemin Kaçar Canaydın, IA Yücel Yıldırım ve FA Umut Sapan yer aldı.

Federasyon Başkanımız Gülkız Tulay'ın açılış konuşmasıyla başlayan seminerlere As Başkanımız Halil Hilmi Darı, Temsilcilikler Koordinasyon Kurulu Başkanımız Mustafa Eroğlu, Teknik Kurul Başkanımız Aykut İlker Mete, Teknik Kurul Üyelerimiz ve il temsilcilerimiz katıldı.

Karma turnuvaların artmasıyla birlikte federasyonumuz tarafından tüm hakemlerimizin katılımına açık yeni seminerler düzenlenmesi de planlanmaktadır.

karma turnuvalar - tornelo seminer 3