Ulusal, FA ve IA Hakemlerimizin Dikkatine !

fide kart15 - 22 Ekim 2011 tarihleri arasında Krakow / Polonya’da düzenlenen 82. FIDE Kongresi'nde alınan karar doğrultusunda, Ulusal (NA), FIDE (FA) ve International (IA) hakemlerin bir defaya mahsus olmak ve 01 Ocak 2013 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere hakem lisans ücreti ödemeleri gerekmektedir. Lisans ücretlerini ödeyen hakemler aşağıdaki listede (Bkz. Ücret Yatıran Hakemler Listesi) yeşil renk ile gösterilmiştir. Lütfen kontrol ediniz. Bilgilerde yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. ve Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine mail gönderebilirsiniz.
 
 
 
 

xlsÜCRET YATIRAN HAKEMLER (Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2023)
unlem  FIDE'ye bir sonraki gönderim 17 Eylül 2023 tarihinde yapılacaktır.

Devamını oku...

FIDE ve Uluslararası Hakemlerimizin Dikkatine

call of interest

FIDE Hakem Komisyonu'nun, 2024 - 2025 dönemindeki turnuvalarda görev almak isteyen FIDE ve Uluslararası Hakemler için yaptığı duyuruya buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bu çerçevede FIDE'ye başvuruda bulunan hakemlerimizin, ayrıca Merkez Hakem Kurulu'na e-posta ile (Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.) bilgi vermeleri gerekmektedir.

2023 Yılı 2. Ulusal Hakemlik Kursu

tasarm2002

Değerli Hakemlerimiz,

2023 yılı 2. Ulusal Hakemlik Kursu, 24 - 25 - 26 - 27 Ağustos 2023 tarihlerinde Ankara'da gerçekleştirilecektir.

Kurs başvuruları sona ermiştir.

Detaylı bilgi için aşağıdaki linkleri tıklayınız.

Katılım Şartları ve Detaylar Güncel Norm Tablosu Kurs Programı Başvuru Listesi Konum Bilgisi

 

 

 

2023 Yılı 1. Grup Ulusal Hakemlik Kursu (Ankara)

tasarm2002

Değerli Hakemlerimiz,

2023 Yılı 1. Grup Ulusal Hakemlik Kursu, 12 - 13 - 14 - 15 Ocak 2023 tarihlerinde Ankara'da düzenlenecektir.

Detaylar için;

Katılım Şartları ve Detaylar  |  Güncel Norm Tablosu  |  Kurs Programı  |  Başvuru Listesi

 Kurs kontenjanının dolmamış olması nedeniyle, 05 Ocak 2023 tarihi itibariyle 09 Ocak 2023 tarihine kadar, 1 normu olan il hakemleri de kursa kayıt yaptırabilecektir. (Güncelleme: 05 Ocak 2023, 17:00)

Aday, İl ve Ulusal Unvana Sahip Hakemlerimizin Dikkatine

mhkduyuru

Federasyonumuzun Hakem Talimatının 21. ve 25. maddeleri ve Yönetim Kurulumuzun kararı gereğince;

06 Ocak 2023 tarihine kadar vize yapılmaması durumunda, en son vize tarihi 16 Eylül 2019'dan önce olan aday unvanına sahip hakemlerimizin lisansları iptal edilecektir. Ayrıca il ve ulusal unvana sahip hakemlerimizin lisansları da pasif duruma alınacaktır.

Söz konusu tarih 06 Şubat 2023'ye kadar uzatılmıştır.

Yukarıda belirtilen unvana sahip hakemlerimiz lisans bilgi sisteminden sorgulama yaparak "son işlem tarihi" sütununda son vize tarihlerini görebilir ve yine lisans bilgi sistemimizden online olarak vize işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Lisans bilgi sistemine giriş yapmak için burayı tıklayınız.

Ülkemizde meydana gelen ve bir çok İlimizin etkilendiği deprem nedeniyle, söz konusu uygulama ikinci bir talimata kadar ertelenmiştir. Konu ile ilgili önümüzdeki gün ya da haftalarda bu sayfadan ayrıca bilgilendirme yapılacaktır.

2023 ECU Turnuvaları İçin Görev Talebi Çağrısı

ecunewsECU Hakem Konseyi, 2023 ECU turnuvalarında görev almak isteyen FA ve IA unvanlı hakemler için talepleri toplamaya başladı.

2023 yılında düzenlenecek olan ECU turnuvalarında görev almak isteyen hakemlerimizin aşağıdaki bağlantıda yer alan formu doldurmaları ve Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine formu doldurduklarına dair bilgi vermeleri gerekmektedir. 

Daha fazla ayrıntı için burayı tıklayınız.