Mobile menu

Satranç 1. Kademe Yardımcı Antrenörlük Uygulamalı Eğitim Kursları Başvuruları

antrenorluk kursu

LÜTFEN DİKKAT! Aşağıda ilan edilen kurslar 1. Kademe Yardımcı Antrenörlük Uygulama Eğitimi Kurslarıdır.

Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü Antrenör Eğitimi Yönetmeliği gereğince bu kurslara sadece, Gençlik Spor Bakanlığının açmış olduğu Temel Eğitim sınavına katılarak başarılı olanlar, Spor Bilimleri Fakültesi ve Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu mezunları başvuru yapabileceklerdir.

Bilgilendirme Metni için TIKLAYINIZ.

 

 

KAYIT VE KABUL İŞLEMLERİ

  1. Kurs başvuruları e-Devlet Kapısı / Spor Bilgi Sistemi Uygulaması üzerinden yapılacaktır.Kurs Başvuru adımları için TIKLAYINIZ
  2. Adaylar başvuru yapma ve ücret ödeme işlemini en geç belirtilen tarih ve saatte tamamlamalıdırlar.
  3. Başvuru yapmak ve başvuruya ait ödemeyi yapmış olmak, ‘’Kursa Kabul’’anlamına gelmemektedir.
  4. Kursa katılmaya hak kazananlar, kurs kayıt bitim tarihinden itibaren iki iş günü içerisinde Eğitim Kurulu sayfamızda, Kurslar sekmesinde duyurulacaktır. Eğitim Kurulu Sayfası için TIKLAYINIZ. 

 

KURSİYERLERDE ARANAN ŞARTLAR
a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
b) Görevini yapmaya mani fiziki engeli bulunmamak.
c) Taksirli suçlar ile kısa süreli hapis cezasına seçenek yaptırımlara çevrilmiş veya aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere, kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, kaçakçılık veya cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar, fuhuş, uyuşturucu ve uyarıcı madde imal ve ticareti, kullanımı, kullanımını kolaylaştırma, kullanmak için satın alma, kabul etme veya bulundurma, haksız mal edinme, şike ve teşvik primi suçlarından mahkûm olmamak.
ç) En az on sekiz yaşını bitirmek şartıyla spor dalının özelliğine göre ilgili federasyon tarafından belirlenen yaş sınırlamasına uygun olmak.
d) 13/7/2019 tarihli ve 30830 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Spor Disiplin Yönetmeliği ile federasyonların disiplin veya ceza talimatlarına göre son üç yıl içinde olmak şartıyla bir defada altı aydan fazla veya toplamda bir yıldan fazla ceza almamış olmak.

Önemli: Lütfen ödeme hakkındaki bilgileri dikkatli okuyunuz. 

Kurs ödemeleri yalnızca İş Bankası aracılığı ile kabul edilmektedir. Ön kayıt işlemlerinizi tamamladığınızda e-postanıza gelen / Başvurularım bölümünde yer alan Referans No ile 800 TL ödeme yapmalısınız. Havale /EFT Kabul edilmemektedir.İş Bankası internet şubesi kullanıyorsanız ya da Bankamatikten ödeme yapacaksanız; ‘’Ödemeler/Fatura/Anında Fatura Ödeme’’ adımlarını takip ederek Türkiye Satranç Federasyonu seçerek Referans Numaranız ile ödeme yapabilirsiniz. İş Bankası Şubelerinden ödeme yapacaksanız; Gişe Görevlisine ‘NAR – FATURA/KURUM BORÇ SORGULAMA’ ekranından Türkiye Satranç Federasyonu’na ait fatura ödemesi yapacağınızı belirterek, Referans Numaranız ile ödeme yapabilirsiniz.

Kayıt başvuru tarihleri aşağıda belirtilmiştir. Bu tarihten sonra başvuru yapılamayacaktır.

Yeteri sayıda başvuru olması halinde, takvimde belirtilen gruplardaki illerimizin dersleri Zoom Programı üzerinden online ve ortak olarak gerçekleştirilecek olup, sınavları takvimde belirtilen tarihlerde başvuru yapılan illerde yüz yüze gerçekleştirilecektir.

Önemli: Hangi ile kayıt yapıldıysa, o ilde sınava girilmesi zorunludur.

1. Grup iller

ANKARA Kurs Programı ve Takvimi için TIKLAYINIZ

ANTALYA Kurs Programı ve Takvimi için TIKLAYINIZ (Yeterli sayıda başvuru olmaması sebebiyle ileri bir tarihe ertelenmiştir.)

KONYA Kurs Programı ve Takvimi için TIKLAYINIZ (Yeterli sayıda başvuru olmaması sebebiyle ileri bir tarihe ertelenmiştir.)

Kayıt Başlangıç Tarihi: 12 Şubat 2021 Cuma Saat: 10:00

Kayıt Bitiş Tarihi         : 22 Şubat 2021 Pazartesi Saat: 23:59

2. Grup iller

 

İSTANBUL(Anadolu Yakası) Kurs Programı ve Takvimi için TIKLAYINIZ 

BURSA Kurs Programı ve Takvimi için TIKLAYINIZ  (Yeterli sayıda başvuru olmaması sebebiyle ileri bir tarihe ertelenmiştir.)

İZMİR Kurs Programı ve Takvimi için TIKLAYINIZ  

 

Kayıt Başlangıç Tarihi: 19 Şubat 2021 Cuma Saat: 10:00

Kayıt Bitiş Tarihi         : 1 Mart 2021 Pazartesi Saat: 23:59

3. Grup İller

SAMSUN Kurs Programı ve Takvimi için TIKLAYINIZ (Yeterli sayıda başvuru olmaması sebebiyle ileri bir tarihe ertelenmiştir.)

SİVAS Kurs Programı ve Takvimi için TIKLAYINIZ (Yeterli sayıda başvuru olmaması sebebiyle ileri bir tarihe ertelenmiştir.)

ADANA Kurs Programı ve Takvimi için TIKLAYINIZ (Yeterli sayıda başvuru olmaması sebebiyle ileri bir tarihe ertelenmiştir.)

GAZİANTEP Kurs Programı ve Takvimi için TIKLAYINIZ (Yeterli sayıda başvuru olmaması sebebiyle ileri bir tarihe ertelenmiştir.)

Kayıt Başlangıç Tarihi: 26 Şubat 2021 Cuma Saat: 10:00

Kayıt Bitiş Tarihi         : 8 Mart 2021 Pazartesi Saat: 16.00 (Ödemeler 23.59'a kadar yapılabilmektedir.)

4. Grup İller

İSTANBUL(Avrupa Yakası) Kurs Programı ve Takvimi için TIKLAYINIZ (Yeterli sayıda başvuru olmaması sebebiyle ileri bir tarihe ertelenmiştir.)

AĞRI Kurs Programı ve Takvimi için TIKLAYINIZ (Yeterli sayıda başvuru olmaması sebebiyle ileri bir tarihe ertelenmiştir.)

DİYARBAKIR Kurs Programı ve Takvimi için TIKLAYINIZ (Yeterli sayıda başvuru olmaması sebebiyle ileri bir tarihe ertelenmiştir.)

HAKKARİ Kurs Programı ve Takvimi için TIKLAYINIZ (Yeterli sayıda başvuru olmaması sebebiyle ileri bir tarihe ertelenmiştir.)

ARTVİN Kurs Programı ve Takvimi için TIKLAYINIZ (Yeterli sayıda başvuru olmaması sebebiyle ileri bir tarihe ertelenmiştir.)

Kayıt Başlangıç Tarihi: 5 Mart 2021 Cuma Saat: 10:00

Kayıt Bitiş Tarihi         : 15 Mart 2021 Pazartesi Saat: 16.00 (Ödemeler 23.59'a kadar yapılabilmektedir.)

Yeterli sayıda katılım olması durumunda 12 Mart 2021 saat 10.00’dan itibaren Referans numaraları iletilecektir. Referans numaralarınızı e-devlet-spor bilgi sistemi başvurularım bölümünden görebilirsiniz.

Önemli: Lütfen belirtilen tarih ve saat bilgisinden önce kaydınızı gerçekleştirerek, Referans numaranız tarafınıza ulaştığında ödemenizi gerçekleştiriniz. Aksi taktirde kaydınız onaylanamayacaktır.

Covid-19 salgını kuralları nedeniyle kurs kontenjanımız sınırlı olduğundan; Spor Bilgi Sisteminden başvuru yapılıp, ücret ödemesi yapıldıktan sonra başvurunuz tamamlanmış olacaktır.

Uygulama Eğitimi sınavına katılacak kursiyerler Sınava HES kodu uygulaması ile alınacaktır.

Kendisinde yada ailesinde Covid-19 tanısı konulmuş ve/veya temaslı olan kişilerin sınav tarihinden önce Federasyona belgeli olarak bildirmeleri gerekmektedir. Aksi halde sorumluluk kişinin kendisine aittir.

Sınav geçme notu 70 (Yetmiş) tir.

Türkiye Satranç Federasyonu Antrenör Talimatı gereğince;
* Adaylar sınav sonuçlarının ilan edilmesinden itibaren 5 (beş) iş günü içerisinde, resmi yazı ve gerekçeleri ile birlikte Federasyonumuz adresine ıslak imzalı olarak itirazlarını beyan edebilirler. Sonucu 15 iş günü içerisinde incelenerek karara bağlanır.
* Kursa katılmaya hak kazanamayan kişiler iade dilekçesini referans numarası ile birlikte 
https://ticket.tsf.org.tr/destek/ adresine Muhasebe İade birimine iletmeleri halinde iadeleri yapılacaktır.

Önemli: Kesinleşen kurs tarihinden sonramücbirsebepler dışında kursa katılmaktan vazgeçen kursiyerlere para iadesi yapılmayacaktır.

Bütünleme Hakkında

Ocak 2018 sonrasında 1. Kademe Yardımcı Antrenörlük Kursuna katılan ve bütünleme hakkı olan kursiyerlerimizin bütünleme başvuru formunu doldurarak imzalı şekilde Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. ve Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine kurs kayıt bitim tarihinde iletmeleri gerekmektedir. 14 Aralık 2019 tarihinde yönetmeliğin değişmesi sebebiyle bu tarihte sonra kursa katılan ve başarısız olan kursiyerlerimiz bütünlemeye kaldığı dersin online eğitimlerine katılması zorunludur. (Yönetmelik Madde-14-2b) Bu sebeple formda belirttirtiğiniz e-posta adresine katılım linki gönderilecektir. Takvimden kontrol sağlayarak başarısız olduğunuz derse katılım sağlayabilirsiniz. Lütfen bütünlemeye kaldığınız ders bilgisini formda belirtiniz. Derse katılım sağlamayan kursiyerler sınava alınmayacaktır.

Ocak 2018 - Aralık 2019 tarihleri arasında kurs almış ve bütünlemeye kalmış kursiyerler eğer devamsızlıktan kalmamış ise derse katılım zorululuğu olmaksızın formlarını tarafımıza kayıt tarihleri arasında mail ile ileterek bilgi verdikten sonra , sınav merkezinde kurs yöneticisine orijinal formu vererek sınava katılım sağlayabilecektir.

Bütünleme Başvuru Formu