Mobile menu

2018 Türkiye İş Bankası Satranç Süper Ligi

superlig 5002018 Türkiye İş Bankası Satranç Süper Ligi,  24 Temmuz - 5 Ağustos 2018 tarihleri arasında Ankara'da gerçekleştirilecektir.

Detaylı bilgi için turnuva sayfasını tıklayınız.

 

 

2018 Türkiye Satranç Birinci Ligi

birincilig2018 Türkiye Satranç Birinci Ligi, 15 - 22 Temmuz 2018 tarihleri arasında Konya'da düzenlenecektir.

Detaylı bilgi için turnuva sayfasını tıklayınız.

 

 

 

 

2018 Türkiye Satranç İkinci Ligi

ikinci lig 500 v22018 Türkiye Satranç İkinci Ligi, 15 - 22 Temmuz 2018 tarihleri arasında Konya'da düzenlenecektir.

Detaylı bilgi için turnuva sayfasını tıklayınız.

 

 

2018 Türkiye Kulüpler Satranç Şampiyonası

kulupler sampiyonasi20162018 Türkiye Kulüpler Satranç Şampiyonası, 09-15 Temmuz 2018 tarihleri arasında Konya'da düzenlenecektir.

Detaylı bilgi için turnuva sayfasını tıklayınız.

 

 

 

Red Bull Chess Masters Turnuvaları Başlıyor !!!

redbull.2018.0034 chess masters 500x300pxTürkiye Satranç Federasyonu ve Red Bull ortaklığı ile dünyada ilk olacak bir organizasyon gerçekleştiriliyor ve dev bir turnuvalar serisi başlıyor.

Ülkemizdeki 15 yaş ve üzeri tüm aktif lisansı sporcuların ücretsiz olarak katılabileceği Red Bull Chess Masters turnuvalar serisinin seçmeleri online yıldırım, finali ise rapid tempoda oynanacak.

Seçmeler Türkiye'nin 7 bölgesinde, her gün farklı bir bölgenin seçme turnuvası olarak ve Premium Chess tarafından bu turnuvalar için özel olarak tasarlanan online satranç platformunda yapılacak.

7 bölgede gerçekleşen online elemelerin ardından, kendi bölgelerinde ilk üç sırayı alan sporcular ve en iyi kadın sporcular 4 kişilik bölge takımlarını oluşturacaklar ve büyük final için İstanbul’da buluşacaklar.

Devamını oku...

Veliko Gradişte’de 2018 Silver Lake Açık Başladı!

srebrno-jezero-veliko-gradisteSırbistan’ın Srebrno Jezero (Türkçe: Gümüş Göl) gölü kenarındaki Veliko Gradişte kasabasında 12-24 Haziran tarihleri arasında düzenlenen 2018 Silver Lake Açık başladı. A, B ve C olarak üç ayrı kategoride düzenlenen turnuvada her kategoride ülkemizden oyuncular görmek mümkün.

A kategorisinde (2000 ELO üstü) GM Atalık, GM Şanal, IM Atakişi, FM Bahadır Özen, FM Bağlan, FM Kiremitçiyan ve FM Sevgi başta olmak üzere toplam 15 sporcumuz mücadele ederken B kategorisinde (2200 ELO altı) WFM Gökbulut’un başını çektiği 9 satranççımız yarışmakta. Son olarak 1600 ELO altı sporculara açık C kategorisinde ise ülkemizden Karla Gülsün’ü görüyoruz.

İlk turun dikkat çekici sonuçları arasında FM Sevgi’nin ünlü büyükusta Kiril Georgiev; Arno Garabetyan’ın IM Karavade ve WCM Sade’nin WIM Injac karşısında elde ettikleri beraberlikler ile Tufan Can Uzuner’in CM Karthik galibiyeti sayılabilir.

Turnuvaya katılan tüm oyuncularımıza başarılar!

SonuçlarCanlı Yayın-A - Canlı Yayın-B - Resmi Site

 

Lviv Kapalı Scheveningen Sistemi Norm Turnuvası Sona Erdi

2d5b663e-f294-4615-b74d-0efb5901962aUkrayna’nın Lviv kentinde 11-17 Haziran tarihleri arasında düzenlenen ve Ukrayna Karması ile Türkiye Genç Yıldızlar takımını karşı karşıya getiren Scheveningen sistemi IM norm turnuvası sona erdi. 10 turluk turnuvayı Ukrayna Karması 30-20 kazanırken, Türkiye Genç Yıldızlar takımında en yüksek puan alan isimler FM Dedebaş (5), FM Tanrıverdi (4,5) ve CM Alperen Akdoğan (4,5) oldu.

Norm için gerekli 6 puana ulaşan oyuncumuzun olmadığı turnuvadan gelen en güzel haber CM Akdoğan’ın 2300 ELO barajını geçerek FM unvanını elde etmesiydi. Oyuncularımıza bundan sonra oynayacakları turnuvalarda başarılar!

Sonuçlar

Devamını oku...

Leuven’de Kazanan Wesley So

72931Belçika’nın Leuven kentinde, harika bir gotik yapı olan 15. yüzyıldan kalma tarihi belediye binasında düzenlenen “Your Next Move” hızlı satranç/yıldırım turnuvasını Wesley So kazandı. “Grand Chess Tour” oluşumuna dahil turnuva galibiyete iki puan verilen 9 turluk bir hızlı satranç turnuvası ve 18 turluk bir yıldırım turnuvasından oluşuyordu.

Wesley So, hızlı satranç safhasını 7/9 ve 14 puan gibi bir skorla en yakın rakipleri Aronian ve Vachier-Lagrave’ın (5,5/7 – 11 puan) üç puan farkla önünde kapattı ve yıldırım turnuvasına böylece büyük bir avantajı taşımış oldu. Her ne kadar iyi bir yıldırım performansı ortaya koyamasa da Filipin asıllı Amerikalı yıldız heyecanlı bir finalin ardından toplam 22 puanla turnuvayı 21,5 puanlı Karyakin ve Vachier-Lagrave’ın yarım puan önünde kazanmayı başardı. So böylece aynı zamanda 37.500 USD’lik büyük ödülün ve 13 Grand Chess Tour puanının sahibi oldu.

Turnuva bitti ancak oyuncuların Avrupa turu devam ediyor zira Grand Chess Tour’un bir diğer ayağı olarak Paris’te 20-24 Haziran arası aynı sistemde bir başka hızlı satranç/yıldırım turnuvası daha oynanacak. İzlemesi son derece zevkli olacak bu turnuvayı kaçırmayın!

 

GM Daştan Teplice Açık’ta!

batuhangrazÇekya’da 16-24 Haziran tarihleri arasında düzenlenen 2018 Teplice Açık’ta oyuncumuz GM Batuhan Daştan mücadele ediyor.

Rodshtein, Demchenko, Movsesian, Romanov gibi önemli oyuncuların katıldığı turnuvada ilk turu kazanan GM Daştan’ın ikinci turdaki rakibi ise Hollandalı FM Blom. Oyuncumuza 17 Haziran Pazar TSİ 17:00’da başlayacak ikinci turda başarılar!

Sonuçlar - Resmi Site - Canlı Yayın

 

Balatonlelle’de IM Köksal Yoluna Devam Ediyor

collagebalatonlelleAvrupa’nın en büyük göllerinden olan Balaton Gölü kenarındaki Balatonlelle’de düzenlenen kapalı GM norm turnuvasında oyuncumuz Ege Köksal, 3/3’lük harika başlangıcının ardından IM Kavutskiy ve turnuvadaki diğer oyuncumuz IM Erturan ile berabere kalarak 4/5 puanla en yakın rakibinin yarım puan önünde liderliğini sürdürüyor. Oyuncumuz eğer kalan dört turda en az üç puan alarak 7 puan veya üstü bir puan ile turnuvayı noktalarsa GM normu almaya hak kazanacak. Kendisine kalan turlarda başarılar diliyoruz!

Diğer oyuncumuz IM Erturan’ın 2 puanda sürdürdüğü turnuvanın altıncı turu 17 Haziran Pazar TSİ 16:00’da başlayacak.

Canlı Yayın - Resmi Site - Sonuçlar

 

 

6. Uluslararası Altın Kayısı Satranç Turnuvası

500Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonu’nun ortaklaşa düzenlediği 6. Uluslararası Altın Kayısı Satranç Turnuvası, 06 - 11 Ağustos 2018 tarihleri arasında Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi Fuayesi Malatya’da gerçekleştirilecektir.

Turnuva Sayfası