Mobile menu
Gülkız Tulay

Sevgi ve Özlemle Buluştuk...

 

Sevgili Satranç Ailemiz,

"Önce sağlık" diyerek tüm hazırlıklarını özenle yaptığımız 2021 Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Şampiyonalarımız dün düzenlenen ödül töreninin ardından sona erdi. Avrupa'nın en çok katılımlı şampiyonalarından ve ülkemizin en büyük spor organizasyonlarından biri olan Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Satranç Şampiyonalarımızı Konya'da Selçuklu Kongre Merkezi'nde 420 yıldızımız ve 951 küçüğümüz olmak üzere toplamda 1.371 sporcumuzun, değerli velilerimizin ve katılımcılarımız ile gerçekleştirdik.

Bir hafta boyunca sizlerle birlikte olmak, siz değerli sporcularımızla, velilerimizle, kulüp temsilcilerimizle sohbet etmek, ne kadar büyük, sevgi dolu bir aile olduğumuzu bir kez daha görmek şahsım adına çok ama çok kıymetliydi.

Sporcularımızı turnuva salonuna uğurlamayı, kıymetli velilerimizin heyecanlı bekleyişine ortak olmayı, turnuva salonunun huzur veren sessizliğine şahit olmayı ne kadar özlemişim anlatamam. Bu şampiyonadaki organizasyon başarımız gelecekteki turnuvalarımız için de çok büyük bir motivasyon kaynağı oldu. Ne mutlu bize ki, sıkı sıkıya uyguladığımız pandemi tedbirleri sonucunda ve sporcularımızın uyum göstermesi neticesinde hiçbir sağlık sorunu yaşamadan büyük satranç şölenimizi tamamladık.

Selçuklu Kongre Merkezi yüksek tavanlı geniş salonları, pandemi kurallarını uygulayabileceğimiz alanları ve hizmet kalitesi ile bizler için doğru tercih oldu. Sporcularımızı bekleyen velilerimiz için açık alanlarda bekleme alanları oluşturduk. Aldığımız önlemler ve uyguladığımız kurallar ile şampiyonamızda çocuklarımızı okullarda karşılaşacakları bu zorluklara karşı da hazırlamış olduk.

Pandeminin etkisi azalırsa önümüzdeki yıl Yaş Gruplarını daha coşkulu ve geniş katılımlı yapmak istiyoruz. Bunun için Sevgili Satranç Ailemiz görüşleriniz ve talepleriniz bizim için büyük önem arz ediyor. Okulların açılmasının ardında bu yıl Yaş Gruplarına katılan tüm sporcu ailelerimize bir anket göndereceğiz. Lütfen anketimizi cevaplayarak bize gönderin. Anket sonucunda 2022 Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Satranç Şampiyonalarımızın hangi koşullarda, hangi şehirde yapılması gerektiğine karar vereceğiz. Önümüzdeki yıl da aynı coşku, heyecan ve daha çok katılım ile şampiyonalarımızı gerçekleştireceğimize eminiz.

Kıymetli Sporcularımız, Velilerimiz, Antrenörlerimiz ve Kulüp Temsilcilerimiz, şampiyonalarımıza katıldığınız, bir hafta boyunca bizlerle birlikte olduğunuz için çok ama çok teşekkür ederiz. Bizler sizleri ağırlamaktan büyük mutluluk duyduk.

Bu büyük satranç şöleninde emeği geçen, federasyondaki çalışma arkadaşlarıma, sporcularımıza, velilerimize, antrenörlerimize, hakemlerimize, kulüp başkanlarımıza, turnuvanın başarısı için her türlü ayrıntıyı düşünen Teknik Kurula ve MHK'ye çocuklarımızın her türlü sağlık sorunu ile ilgilenen doktorlarımıza, hemşerilerimize, psikologlarımıza, ailelerimiz ve sporcularımız ile iletişimi sağlayan hostes arkadaşlarımıza, sporcularımızın ve velilerimizin kaldıkları yurt ve otelleri ziyaret ederek her türlü sorun ve sıkıntıları ile ilgilenen koordinasyon ekibimize, Gençlik ve Spor Bakanlığımıza ve Sayın Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu'na, Ana Sponsorumuz Türkiye İş Bankası'na, Konya Valiliğimize, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze, Kongre Merkezini kullanmamızda maddi ve manevi destek veren Selçuklu Belediyemize ve Belediye Başkanımız Sn. Ahmet Pekyatırmacı'ya şahsım ve yönetim kurulum adına çok teşekkür ediyorum.

Sevgili Dostlarım,

Şampiyonalarımızda 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda hayatımın en duygusal ve görkemli Bayramını siz değerli velilerimiz ve sporcularımız ile kutlama şansı yakaladım. Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde yedi düvele karşı verdiğimiz mücadelenin ve zaferin göstergesi olan Bayramımızı büyük bir coşku ve heyecan ile kutlamanın mutluluğunu hep beraber yaşadık.

Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Şampiyonalarımız ana sponsorumuz Türkiye İş Bankamızın da en önem verdiği Şampiyonalarımız arasında yer alıyor. Değerli Bankamız bu yıl da Şampiyona için bize her türlü desteği verdi. 2005 yılından günümüze nice güzel iş birliklerine imza attığımız ana sponsorumuz Türkiye İş Bankası bu yıl 97. kuruluş yıl dönümünü kutladı. Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk ulusal bankası olan ve Mustafa Kemal Atatürk'ün yoğun uğraşları ile kurulan Bankamız ile iyi ki bu yolculuğa çıkmışız, iyi ki çocuklarımızın gençlerimizin aydınlık geleceğine beraber hamle yapmışız diyorum. Türkiye'nin Bankası İş Bankası'nın kuruluşunun 97. yıl dönümünü gönülden kutlarız. 16 yıldır ana sponsorumuz olduğunuz için teşekkür ederiz.

Sevgili Satranç Ailemiz,

Şampiyona sürecinde Milli sporcularımız uluslararası arenada boy göstermeye, başarıları ile bizleri gururlandırmaya devam etti. 2021 FIDE Online Küçükler ve Yıldızlar Hızlı Dünya Kupası'nda 10 yaş genel kategorisinde CM Yağız Kaan Erdoğmuş ve 14 yaş kategorisinde FM Ediz Gürel rakiplerini mağlup ederek şampiyon olmayı başardılar. Biz de sürpriz yaparak, şampiyonada mücadele eden Yağız Kaan'ın katılımı, Ediz'in ise görüntülü olarak bağlanması ile sporcularımız ve Yönetim Kurulumuz ile birlikte şampiyonluk pastasını kestik.

Ayrıca Büyük Ustalarımız Mustafa Yılmaz, Vahap Şanal ile Emre Can İzlanda'nın Reykjavik şehrinde düzenlenen 2021 Avrupa Bireysel Şampiyonası'nda ülkemizi temsil ediyorlar. Sporcularımızı şimdiden başarılarından dolayı tekrar kutlar, tebrik ederim.

Önümüzdeki süreçte her şeyin normale dönmesi; salonlarda, alanlarda sağlık endişesi duymadan hamlelerimizi yapmak dileğiyle...

Saygılarımla...


Yazı Arşivi