Mobile menu

ChessBase'de Seçimler, Genel Kurul Satranç Tv'de

chessbasenewsDünyanın en çok takip edilen satranç haber sitesi olan ChessBase, 8 Kasım Cumartesi yapılacak olan Türkiye Satranç Federasyonu Genel Kurulu ve Federasyon Başkanlığı ve Yönetim Kurulu seçimlerini  4 Kasım tarihli haberiyle ziyaretçilerine duyurdu. Seçim hakkında bilgiler içeren haberde, Veli Ozan Çakır'ın adaylığında bir araya gelen Tam Zamanı ekibinin seçim kampanyası ve neden aday olduklarından bahsedilirken, 8 yıldır görevine devam eden ve yeniden aday olan Ali Nihat Yazıcı ve Biz Büyük Bir Aileyiz ekibinin websitesi ve seçim kampanyaları hakkında da bilgiler yer almaktadır. Haberin ilk ve son bölümleri şöyle:

"Türk satrancında hareketli zamanlar. Önümüzdeki cumartesi dünyanın en büyük satranç federasyonlarından birisinde seçim yapılacak. Mevcut başkan Ali Nihat Yazıcı'nın rakibi içlerinde GM Suat Atalık'ın da bulunduğu güçlü bir muhalif koalisyon olacak. Türk satranç çevrelerinde seçim havası Obama ve McCain arasındaki çekişme kadar sıcak.

Seçimi kim kazanacak? Ali Nihat Yazıcı, büyük bir çoğunlukla başaracağından emin; fakat bize söylenen rakipleri Veli Ozan Çakır ve Suat Atalık'ın da benzer beklentileri olduğu yönünde: mevcut yönetimi devralmak. Bu gece Obama-McCain'i cumartesi gecesi de Yazıcı-Çakır'ı bekleyeceğiz."

ChessBase

Olağan Genel Kurul Satranç TV'de

tvTürkiye Satranç Federasyonu Genel Kurulu, Satranç TV'den naklen yayınlanacaktır.