Mobile menu

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

img 744415 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde tüm Şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz.

 

Satrancın Süper Ligi Ustaların Hamlelerine Sahne Oluyor

8be585b2-f8c6-4136-aef5-2375c7080499Dünyanın en önemli satranç ligleri arasında gösterilen “Türkiye İş Bankası 100. Yıl Satranç Süper Ligi” bugün Ankara’da başladı. Birbirinden iddialı 15 takım, 15 tur boyunca şampiyonluk mücadelesi verecek. Süper Lig heyecanı 26 Temmuz’da sona erecek.

Her yıl ülkemizden önemli ve güçlü takımların şampiyonluk için mücadele ettiği, Dünya’dan ve ülkemizden usta satranç sporcularının katıldığı Türkiye İş Bankası 100. Yıl Satranç Süper Lig’de bu sene 51’i Büyükusta(GM) ve 132’si ünvanlı olmak üzere toplamda 186 sporcu hamle yapıyor. 

Süper Lig’de Türk Hava Yolları Spor Kulübü, BayeganPendik Satranç Spor Kulübü, Apaydın Satranç Spor Kulübü, Göktürk Satranç Spor Kulübü, Darüşşafaka Biofet Spor Kulübü, Rota Koleji Spor Kulübü, Taş Duvar Spor Kulübü, HUFEDER Fenerbahçe Satranç Kulübü, Karaman Futbol Kulübü, Burhaniye Satranç Spor Kulübü, Deniz Su Satranç Gençlik ve Spor Kulübü, Beyazkale Satranç Evi Spor Kulübü, Pamukkale Üniversiteli Satranç ve Akıl Oyunları Spor Kulübü, Tarsus Zeka Satranç Spor Kulübü ve Alaçatı Satranç Spor Kulübü hamle yapıyor.

Ustaların mücadelesine sahne olan Süper Lig heyecanını Federasyonumuzun TurkishChess isimli YouTube kanalında ve Satranç365 Youtube kanalında yapılacak ortak canlı yayın ile takip edilebilirsiniz. 

Süper Lig heyecanında tüm takımlarımıza başarılar diliyoruz.

Turnuva Sayfası: http://superlig.tsf.org.tr/

Devamını oku...

Süper Lig Heyecanı Yarın Başlıyor

superlghazirlik 1Dünyanın en prestijli satranç ligleri arasında gösterilen “Türkiye İş Bankası 100. Yıl Satranç Süper Ligi” yarın Ankara’da başlıyor.

Birbirinden başarılı 15 takım, 15 tur boyunca şampiyonluk mücadelesi verecek. Ana Sponsorumuz Türkiye İş Bankası’nın kuruluşunun 100. yıl dönümü vesilesiyle, ligin ismi bu yıl “Türkiye İş Bankası 100. Yıl Satranç Süper Ligi” olarak anılacak.

Her yıl birbirinden güçlü takımlarda usta satranç sporcularının hamle yaptığı Türkiye İş Bankası 100. Yıl Satranç Süper Ligi’nde bu sene 51’i Büyükusta olmak üzere 132 ünvanlı sporcu mücadele edecek.

Süper Lig heyecanı Federasyonumuzun TurkishChess isimli YouTube kanalında ve Satranç365 Youtube kanalında yapılacak ortak canlı yayın ile takip edilebilecek.

14.30’da yapılacak açılış töreninin ardından 1. turu yarın saat 15.00’de başlayacak şampiyonluk mücadelesinde tüm takımlarımıza başarılar diliyoruz.

Turnuva Sayfası: http://superlig.tsf.org.tr/

Devamını oku...

Satrancın Yıldızları Ulusal Takım Havuzu Genel Kampı'nda Buluştu

millitakimhavuzukampi20242024 Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Ulusal Takım Havuzu Genel Kampı Ankara Çubuk Fatma Hanım KYK Kız Öğrenci Yurdu’nda 8 – 13 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirildi. Türkiye’nin dört bir yanından gelen 140 sporcumuz Ulusal Takımlar Altyapı Menajerimiz Yasin Emrah Yağız ve antrenörlerimiz IM Hasan Kılıçaslan, FM Serkan Yeke, IM Ege Köksal, Gökhan Narman, Necmettin Korkmaz, İhsan Kılıç, Metin Alper, Ferhat Kuru, Cemil Yener, Erman Gülten, Ali Can Sabahi, Alper Eren, Mehmet Ali Saraç, Alihan Aydemir eşliğinde 5 gün boyunca ders aldılar.

“2024 Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Satranç Şampiyonası” sonunda Ulusal Takım Havuzu’na giren sporcularımız, antrenörlerimiz eşliğinde Nisan ve Mayıs aylarında kampa online olarak yoğun bir çalışma programıyla başlamışlardı. Yüz yüze olarak devam eden kampımızda satranç derslerinin yanında kamp içi turnuvalar, seminerler ve aktiviteler de gerçekleştirildi. Kampta bulunmaktan büyük mutluluk duyan sporcularımız ve ailelerimiz, Federasyon Başkanımız Gülkız Tulay ile birlikte Anıtkabir'de ATA'mızın huzuruna çıktı. 

kunduzegitimplatformuKunduz Eğitim Platformu tarafından 2024 Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Ulusal Takım Havuzu Genel Kampı’na katılan sporcularımıza eğitim hayatlarına katkıda bulunması amacıyla ücretsiz üyelik imkanı sunuldu. Kunduz Eğitim Platformu Büyüme Direktörü Barış Başaran kampta bulunan sporcularımıza platformun kullanımı hakkında bilgi verdi. Kunduz Eğitim Platformu Ailesine sporcularımızın eğitim hayatlarına destek olacak böylesi güzel bir imkan sağladıkları için teşekkür ediyoruz.

Kampımıza katılan tüm sporcularımıza ve ailelerine teşekkür ediyor, emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Devamını oku...

Türkiye Kupası 29 Temmuz - 6 Ağustos’ta Denizli’de

a97c57e1-a262-4f17-aadd-569b8ae773c8Türkiye Kupası, 29 Temmuz - 6 Ağustos 2024 tarihleri arasında Denizli’de düzenlenecek.

Tarihi ve doğal güzellikleriyle ülkemizin önemli turizm merkezlerinden biri olan Denizli ilinde bu sene Temmuz ayında Türkiye Satranç Birinci ve İkinci Ligi ve Türkiye Kulüpler Satranç Şampiyonası'nın hemen ardından Türkiye Kupası düzenlenecek. 

Türkiye Kupası yaş, cinsiyet, hiçbir engel fark etmeksizin, herkesin birlikte mücadele edebileceğini gösteren en prestijli turnuvalarımızdan bir tanesidir. 

Turnuva Sayfası: http://tk2024.tsf.org.tr/

Türkiye Görme Engelliler Satranç Şampiyonası 7 – 13 Ağustos’ta Denizli’de

gormengellilersatrancsampiyonasi2024Türkiye Görme Engelliler Satranç Şampiyonası 7 – 13 Ağustos 2024 tarihleri arasında Denizli Pamukkale Üniversitesi Yurtlarında düzenlenecek. Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu bünyesinde bulunan görme engelliler satranç branşının federasyonumuza bağlanması ile birlikte ilk şampiyonamızda buluşacağız.

Türkiye Satranç Birinci ve İkinci Ligimiz, Türkiye Kulüpler Şampiyonamız ve Türkiye Kupası’nın hemen ardından Denizli’de Türkiye Görme Engelliler Satranç Şampiyonamızı hayata geçireceğiz.

Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz; http://gormeengelliler.tsf.org.tr/

Çubuk Açık 7 -12 Ağustos’ta

4cee4116-8a5d-4fe0-8ddb-0ac68b6222c1Federasyonumuz ve Çubuk Belediyesi iş birliğinde gerçekleştirilen Çubuk Belediyesi 9. Açık Satranç Turnuvası 7 - 12 Ağustos 2024 tarihleri arasında düzenlenecek. Geleneksel hale gelen ve bu yıl 9.’su hayata geçirilecek turnuvada, dünyadan ve ülkemizden önemli başarılara imza atmış satranç sporcuları hamle yapacak.

Turnuva sayfası: http://cubukopen.tsf.org.tr/

Malatya Açık 26 - 31 Ağustos'ta

altn kays yatay 1500 x 900 piksel2Malatya Altın Kayısı Açık ile yeniden buluşuyor. Malatya Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle düzenleyeceğimiz 7. Altın Kayısı Uluslararası Açık Satranç Turnuvası 26 – 31 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

Detaylı bilgi için turnuva sayfasını ziyaret edebilirsiniz; http://malatyaopen.tsf.org.tr/

 

 

 

ATA’mızın Huzurundaydık…

anitkabirziyaret 132024 Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Ulusal Takım Havuzu Genel Kampına katılan sporcularımızla birlikte Anıtkabir’i ziyaret ettik. Federasyon Başkanımız Gülkız Tulay, sporcularımız, antrenörlerimiz ve ailelerimizle birlikte Aslanlı Yol’dan yürüyerek, Ata’mızın huzuruna çıktık.

Geleceğimizin aydınlık yarınları gençlerimizle birlikte Anıtkabir’de olmaktan gurur duyduk.

Devamını oku...

Federasyon Başkanımızdan Kampa Ziyaret

millitakimhavuzukampi2024 13Federasyon Başkanımız Gülkız Tulay ve Çubuk Belediye Başkanı Av. Baki Demirbaş, Ankara Çubuk Fatma Hanım KYK Kadın Öğrenci Yurdu’nda düzenlenen 2024 Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Ulusal Takım Havuzu Genel Kampımızı ziyaret etti.

Türkiye’nin dört bir yanından gelen sporcuların katıldığı Ulusal Takım Havuzu Kampımız sporcularımızın ve ailelerimizin memnuniyet dolu ifadeleri ile devam ediyor.

Devamını oku...

2. Kademe Temel Antrenörler İçin Gelişim Semineri

3. kademe kdemli cn gelm semner

Ağustos ayında yapılması planlanan 3. Kademe Kıdemli Antrenörlük Uygulama Eğitimi Kursu öncesinde açılacak olan ‘‘2. Kademe Temel Antrenörlerimiz için Online Gelişim Semineri’’ duyurusudur.

TSF Antrenör Talimatımızda yer alan ve 3. Kademe Kıdemli Antrenörlük Uygulamalı Eğitim kurslarımıza katılım şartlarından biri olan "2. Kademe Temel antrenörlük belgesine sahip olduktan sonra en az iki gelişim seminerine katıldığını belgeleme" maddesinin yerine getirilmesi için gelişim semineri planlanmıştır.

Seminer 2. Kademe Temel Antrenörlük Belgesine sahip olan ve 3. Kademe Kıdemli Antrenörlük Uygulamalı Eğitim kurslarımıza katılmak isteyen adaylarımız içindir.

Devamını oku...